İngiltere’de susuzluk car edildi

Ülkenin Mekân, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada, son 50 yılın sunu kurak yazının yaşanıyor olması nedeniyle İngiltere’nin yarısından fazlasının yağışsızlık statüsüne alınmasına değişmeyen verildiği bildirildi.

Açıklamada, İngiltere’nin 14 bölgesinden sekizinde kuraklık yaşandığı belirtilirken bu bölgelerin Devon ve Cornwall, Solent ve Güney Downs, Şehir ve Güney Londra, Herts and Yıldız Londra, Şark Anglia, Thames, Lincolnshire and Northamptonshire, Garp Midlands olduğu bildirildi.

 “Hortum yasağı” genişliyor

Su tevzi şirketi Yorkshire Water, 26 Ağustos’tan itibaren hortum yasağı yerine tanıdık suyun kısıtlanmış kullanımının uygulanmasına başlanacağını bildirdi.

İngiltere’nin arz büyük akarsu ve atılmış su hizmetleri şirketi Thames Water, 4 Ağustos’ta müşterilerini yağış eksikliği nedeniyle gelecek haftalarda Londra’bile “hortum yasağını” (Sınırlı benzeri akarsu şirketi eliyle akarsu kıtlığı sırasında geçerli hortum kullanımına ait resmi hacir) uygulamak zorunda kalabilecekleri üzerine uyarmıştı.

İngiltere’da içme suyu sağlayan tıpkı gayrı tedarikçi South East Water birlikte Kent ve Sussex’teki müşterileri için 12 Ağustos’fecir itibaren yürürlüğe girecek “hortum” ve “sulama” yasağını açıklanan ikinci tedarikçi oldu.

Thames Water, susuzluk zımnında talebin 25 yılın en erdemli seviyelerine ulaştığını açıklamış, vadi şeş suyu seviyeleri bu yıl ilk defa ortalamanın altına düşmüştü.

Londra’daki Thames Nehri’nin kaynağı, yağışların azalması ve temmuz ayında ülkede alev rekorunun kırılmasına öğün açan yunak hava dalgasının etkisiyle kuraklık yaşanıyor.

İngiltere’üstelik krizin nedeni altyapı yatırımı eksikliği

 

İngiltere’birlikte hava sıcaklıları için eskimemiş alarm

 

İngiltere’da neşelilik faturaları cep yakıyor

 

 

Share: