Türkiye’nin 735 başı yerde reddetme talebi reddedildi

Vekil Bozdağ, Ankara’bile 13. Büyükelçiler Konferansı’nda açıklamalar de bulundu.

Vekil Bozdağ, ‘Türkiye’nin reddetme talepleri var. Bugüne kadar 2012’den 2022’ye büyüklüğünde ecnebi ülkelerden yıldırı suçları çerçevesinde Türkiye bin 998 lime adli teavün talebinde bulunmuş. Şu esas büyüklüğünde 735’i reddedilmiş 18’i kabul edilmiş. Diğerlerinin cevabı daha bulunmayan.’ ifadelerini kullandı.Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’birlikte 13. Büyükelçiler Konferansı’nda katılımcılara hitap etti.

Nazır Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Türe namevcut diye niteleyerek bağıranların gündeme getirdiği sav sayısı beşten fazlasını sayan çıkmıyor. O ilkokul tanesini da bilmiyorlar. Dosyayı, delilleri bilmiyorlar. Hoppadak taraftarlıklarına göre, dosyayı görmeden taraftarlarının yazdıklarına inanarak o dosyada görev fail bilge ve savcıları mahkum eden yaklaşım ortaya koyuyorlar.

Adalet aramanın önündeki engelleri kaldırdık.

Türkiye’nin iade talepleri var. Bugüne büyüklüğünde 2012’den 2022’ye büyüklüğünde ecnebi ülkelerden terör suçları çerçevesinde Türkiye bin 998 sunum adli teavün talebinde bulunmuş. Şu asıl kadar 735’i reddedilmiş 18’i akseptans edilmiş. Diğerlerinin cevabı daha namevcut.

Yıldırı suçlarından SUTAŞ üyesi ülkelerden 893 talebimiz reşit. Bunlardan yalnız 4’ünü akseptans etmişler, 500’ünü reddetmişler.

Vekil Bozdağ’dan İsveç ve Finlandiya açıklaması

 

Vekil Bozdağ: Kimsenin Türkiye’nin yargılamasıyla ilgilendiren söz hakkı yoktur

 

Nazır Bozdağ’dan saldırılarla ilişkin izah

 

Share: