Habermetre, “Efsanevi Dostu Markalar”ı markaları raporladı

Habermetre, seçkin gün sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem de benzeri ten mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri içtimai ağırbaşlılık projeleri ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlayan “Hayvan Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Biçarelik ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Siper Derneği kabil hayvanlara yardım eden kuruluşlar ile hisse senedi birliğine üstelik giderek haddinden fazla sayıda yarar sağlayan projeler geliştirdiler. Projelerin anne başlıkları ise, “sokakta ve hayvan barınaklarında kıpırdak canlılara mama bağışları”, “kedi ve kapik evleri yapımı” ve “tedavi ihtiyaçlarının karşılanması”na müteveccih destekler yerine öne artık.

“Hayvan Dostu Markalar” ve Servis Edilen Matbuat Bültenlerine Dair Marifet Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akıllıca ve Sakıncasız İletişim Ihdas” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç yoluyla geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin kıvrak uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle kül şehrin çıkmaz köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral tarafından verilen “Köpeklerle Akıllıca ve Güvenli İletişim” eğitiminde, köpeklerle zinde benzeri iletişim kurulması amacıyla tanışma çabucak ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Terbiye sonrasında ise Koçtaş marifetiyle sağlanan pisik-kapik kulübeleri dallar eliyle boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Defa Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve tamlık canlılara olan sorumluluğu gelişigüzel devir ön planda markajcı Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı ısıdam bire bir yuvada geçirmeleri üzere 50 noktada kapik kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın soğuk havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya çalışan kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Cıvıltı, çıkmaz hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Çıkmaz hayvanları soğuk havanın birlikte etkisiyle yiyecek ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Cıvıltı, hizmet bölgesinde düzlük kayran Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki kişi dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri amacıyla başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene de sürdürüyor. Proje kapsamında tam muamelat merkezlerinin önünde saf mama ve su kapları bulunduran iştirak kedi, köpek ve kuşların gıdasız kalmaması üzere çalışıyor.

Bien’den minik patilere “kedi evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde gelen şirketleri arasında vadi düz Bien, sevimsiz şita şartlarında sokakta hayatiyetli kedilerin tahaffuz ihtiyaçları amacıyla Türkiye’nin dört bir yanına 1000 nüsha kedi evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar çıkmaz hayvanları amacıyla mama kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in sokak hayvanlarının tagaddi, tahaffuz ve sahiplendirme konularına çözüm çıkarmak amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin akıbet fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalman vasıtasıyla kısaca 750 çocuğa yerel hayvan davranışları ve bakımının yanı sıra çıkmaz hayvanlarıyla ilgili farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından gökçe plastik kap toplama programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken gökçe kapaklar de çıkmaz hayvanları için dönüştürüldü ve 35 adet abla kabı elde edildi. Mama kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla gelişigüzel sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo esenlik taşıyor – 1 Gücük Ay

MNG Kargo, barınaklarda hareketli bakıma muhtaç hayvanlara tümce bindi olabilsin diye niteleyerek müzaheret fora etmek isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzdelik 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi hayvan barınağı olan yardım gönderilerini tekmil şubelerden iskontolu namına gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Pratik ve Dayanabilen Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Küçük Ay

Koçtaş, antipatik ve karlı kış günlerinde sokak hayvanlarını ısıtacak kılgı kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız üzere dayanabilen kulübeler yarmak isteyenler aradıkları kül detaylara Koçtaş Hararetli Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Günü’nde Kalpler Sokak Hayvanları İçin Atacak – 10 Şubat

iyzico, Sevgiler Haset’nde ödül adına alınan ancak daha bilahare bakılamayarak sokağa tecezzi edilen yerel hayvanlarla ait benzeri kampanya başlattı. Bu Sevgililer Haset’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları için atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen teşrikimesai ile Türkiye genelindeki barınaklara mama bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem çaça bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Dünya Kedi Haset’ne özel armağan kampanyası – 14 Küçük Ay

n11.com, 17 Gücük Ay Acun Kedi Haset’hangi özel patili dostları mutlu edecek aynı ödül kampanyası düzenliyor. 17 Şubat’a (2022) kadar n11.com’dan 1 TL ve üst ahzüita işleyen tamlık kullanıcılar, patili dostlar için indirimli fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Himaye Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Küçük Ay

Koçtaş, havaların sunturlu soğuduğu bu günlerde bütün kedi, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Gücük Ay 2022 tarihleri arasında 40’a varan tenzilat kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Şubat Kediler Haset kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere balaban iller görünmek amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız üzere çaça desteği da sağlıyor.

Tetra Hijyen ve Bana Göz Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları için ahali ele verdi – 15 Şubat

Dünyanın lider azık el işi ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Duru, sürdürülebilir ayrımsız acun için çalışmalarına devam ediyor. Tetra Şerif içecek kartonu atıklarından üretilen kedi ve kapik evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile çıkmaz hayvanlarına melce olacak. Gelişigüzel çeşit çekicilik şartına dayanacak şekilde imal edilen pisik ve köpek evleri geçmiş etapta Giresun, Muş ve İstanbul’da onlarca sokak hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı tıpkı yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Şubat

Patili dostlarımızın hayat koşullarını iyileştirmek üzere çalışmalarına devam eden Nestlé Purina PetCare, evcil hayvan bilimi amacıyla uygulayım bilimi ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarışma ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri arasında Barselona’üstelik gerçekleştirilecek etkinliğin serencam başvuru tarihi 18 Şubat 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Günü’nde HAYTAP’a manalı destek – 17 Şubat

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Şubat Dünya Pisik Günü için Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile el ele vererek çıkmaz hayvanlarına lağvolmak üzere cümle 50 bin günlük öğüne denk mevrut 2 titrem abla bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Şubat

17 Gücük Ay Acun Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kabilinden büyük iller tutmak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde kedi evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu özel günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız amacıyla çaça desteği dahi sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve karışık hayatı için doğaya eşya bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, stabil coğrafyada ruh arızalarını gidermede şişman çaba harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede aktif olan kar yağışı zımnında kayıt bulmakta sıkıntı yaşayan melez hayatı ve sokak hayvanlarını beslemeyi birlikte ihmal etmiyor. Hareketlilik arızalarına revan ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar konusunda sererek hayvanların beslenmesine koruyucu oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına ulama sağlamaya bitmeme ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER aksiyon birliğiyle hesaplı projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’de mevcut üç hayvan barınağına bindi sağlandı. Sokak hayvanlarının tagaddi ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri için muktezi keyif cihazlarının realizasyon edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce çıkmaz hayvanının dirim şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 Nisan

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin cıvıltı tevzi hizmetini sağlayıcı OEDAŞ, sokak hayvanlarına müteveccih projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Duygusal Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının çaça ve otama ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 April Acun Sokak Hayvanları Haset nedeniyle manalı tıpkısı çalışmaya elan imza atarak, depolarında kâin hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’ne Özel Çaça Bağışı – 4 April

Doğaya, çevreye ve kamu canlılara olan sorumluluğu her devir dolay planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın tagaddi ihtiyaçlarına korumak üzere sabık yıl hayata geçirdiği kulübe ve mama kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları Günü’hangi hususi Ahbap Derneği eliyle çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Ihsan Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Arkalama Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza cesim tıpkı bindi icat etmek amacıyla HAYTAP ile ayrımsız araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları dürü puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Siper Günü” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve Nisan ayı (Nisan 2022) sonuna büyüklüğünde sürecek kampanyada, hediye puanlardan toplanan çaça yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra abla yardımını de ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Dünya Çıkmaz Hayvanları Günü’nde Haçiko’ya 750 kg mama bağışı – 5 Nisan

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını bitmeme ettirmeye çalışan dostlara ulaştırılmak amacıyla Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Dulda Derneği’ne (HAÇİKO) 750 kilo çaça bağışında bulundu.

Bad Bear, Patili Dostlara Mono App ile destek oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı içtimai takı projeleri ile destekleyen Rüzgâr Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak değme alışveriş amacıyla hayvan barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Titrem Abla Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, iyesiz sokak hayvanlarına bindi için HAYTAP ile mefret benzeri iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin pratikte biriktirdiği hediye puanları abla yardımına çevrildi. ZUBİZU birlikte toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde mülhak çaça yardımı yaparak 1 ton çaça toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvanlar amacıyla topladıkları abla ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG aksiyon birliğiyle plastik atıklar hanek eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Sosyete Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatkâr Sulh Karayazgan küratörlüğünde yer ve efsanevi haklarına dikkati yolmak üzere atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Ayrıntılar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları haset kapsamında çocuklara hayvan sevgisini telkin etmek amacıyla KidZania’bile önceki demonte kedi evi atölyesi ve sonrasında Pedagog/ Edip Ezo Sunal ile Veteriner Hekim Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kasaba Haftası’nda OEDAŞ projesi nazik bağ gördü – 7 Haziran

Türkiye Belde Haftası çerçevesinde Eskişehir’dahi düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Fert Dostu’ projesiyle bent topladı. OEDAŞ; Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Kasaba Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’de gerçekleşen ve sıfır atılan temasının ele alındığı etkinlikte yer alan OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılmış ongun direklerini sokak hayvanları üzere yuvaya dönüştürdüğü Fert Yâran projesi hakkında hikmet verirken, çocuklara de kırtasiye seti ihsan etti.

‘OPPO’yla Dahi Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilogram Mama Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Rüya Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin domestik hayvanlarının afaki karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Birlikte Çekilemedi’ projesinde 945 kilo abla bağışlandı.

Vaillant “Beribenzer Akbabaları Esirgeme Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Natür Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Yoz Akbabaları Koruma Projesi’nde yılın ilk çeyreğinde himaye ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Bilyon Hamle, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Temmuz

Dünyanın adımları bağışa muhavvil geçmiş uygulaması Help Steps, kullanıcılarına çıkmaz hayvanlarına yemeden içmeden girişim atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Sağlık ve iyiliği fikirli telefon uygulamasında ayrımsız araya getiren Help Steps yoluyla hayvanseverler şimdiye kadar çıkmaz hayvanlarına 16.8 bilyon etap bağışında bulundu. Kestirmece 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla çıkmaz hayvanlarına 7 tondan aşkın çaça ve bakım desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Fert Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Temmuz

Osmangazi Ruh Tevzi NANIAZIZ (OEDAŞ), ‘Duygusal Dostlar’ isimli sosyal ağırbaşlılık projesi kapsamında 3 binin üzerinde çıkmaz hayvanının, aralarında tümör ve göz rahatsızlıkları kadar ameliyatlarının üstelik olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den çok dahi kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalman, sokak hayvanlarının dirim koşullarını iyileştirmek üzere seçkin sene neşelilik gösterdikleri tıpkı ilde elan tedavi odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koç Topluluğu Çalışanları, Çıkmaz Hayvanlarıyla Eş Benzeri Hayat Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Orak Ayı

Belletici Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç aracılığıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin eğreti bakımevlerinde kalan ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi muntazır köpekleri Antrenör Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bire bir festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, sokak hayvanlarıyla makul bildirişim ve vücut dilinden, sorumlu hayvan sahibi olabilmeye kadar bir nice farklı konuda eğitimler, söyleşiler ve torunlar üzere tınlamalı atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları üzere hayal alacak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’hangi bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Hayalet Fail Karınca Derneği”, sosyete ve seyyare amacıyla çalışmaya devam ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal içtimai sıkıntı vizyonuyla iş birliği yaptığı Fon Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Terbiye Vakfı (TEV) destekleri ile topluluk ve gezegenin hayallerini akdetmek üzere projelerini sürdürüyor. 4 sene boyunca eğitimlerine destek vereceği öğrenci sayısını 50’ye çıkaran dernek, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde vesile eşitliğine bindi verirken, neşelilik gösterdiği illerde gönüllülerle alay malay oluşturduğu Hayvanları Siper Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği üzere çalışıyor.

Vodafone Seçme Öz Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online ahzüita platformu Değme Madde Yanımda üzerinden yeni bir toplumsal kampanya başlattı. Gelişigüzel Madde Yanımda’üstelik pet shop kategorisinde yapılan seçme alışveriş sonrasında Bu Çaça Benden makineleri çıkmaz hayvanları için tıpkısı deri abla bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla ayrımsız yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, bir yandan da çıkmaz hayvanlarına abla sağlanacak.

Hepsiburada’dan Acun Köpek Haset’nde HAÇİKO’ya Düşündürücü Destek – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO aksiyon birliğiyle 26 Ağustos Dünya Kapik Günü’nde sokakta yaşayan dostlarımızın 5000 öğünlük tagaddi ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu ay patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” antetli dostça serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’de hayvan hakları konusunda icap yöneticisi oldukları STK’larla gerekse bireysel çalışmalarıyla bildik efsanevi hakları savunucularından müzisyen ve Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Uzun ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Mevcudiyet Ara serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Ilkgüz

PepsiCo’nun önde gelen atıştırmalık markası Cheetos, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile şok tıpkı kampanya başlatan Cheetos, kestirmece 500 hayvanın mihman yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan tahminî 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden esenlik hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği toplumsal tartı projeleriyle toplumda fayda yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu kere üstelik Teknosa güvencesini ve tecrübesini taşıyan Preo ürünleriyle afiyet hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında yavru, taze ve kadından, afiyet, kasaba ve patili dostlarımıza büyüklüğünde ayrımlı konularda yoğunlaşan sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ilk Teşrin Hayvanları Himaye Günü’hangi hususi proje – 28 Ilkgüz

Gelişigüzel yıl 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Günü’hangi özel adına Türkiye’nin ciharıyek yanı sıra kâin mağazalarında ücretsiz abla dağıtımı özne Gratis, bu yıl bile patili yâran üzere aynı proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz kendisine dağıtacağı çaça paketlerine melfuf adına daha çok çıkmaz hayvanına ulaşılması üzere reis mobilite platformu Martı ile iş birliği gerçekleştirdi. 4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Günü’nde hem mağazalarda hem dahi Martı aracılığı ile 2’şer titrem kalkmak üzere toplamda 4 titrem ücretsiz abla dağıtılacak.

Getir’den sokak hayvanlarına 1 milyon deri mama – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır çıkmaz hayvanları amacıyla hayata geçirdiği mama cem projesinde bu sene “Patiye Ahali Ver” diyerek 1 milyon sert denk gelen 150 titrem çaça toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının üstelik desteğiyle toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin ciharıyek yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

Migros, sokak hayvanları için 4.423 titrem besin bağışladı – 1 Ilk Teşrin

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) aksiyon birliğinde 8 sene geçmiş başlattığı “Küsurat Tazeler Süfli Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 ton azık yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Haset’ne özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bir paket mamayı evdeki duygusal dostları amacıyla alırken, ayrımsız paketi bile sokaktaki minik dostlarımız üzere almaya davet ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine kadar makbul olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerli efsanevi çaça ve aksesuarlarını yüzde 40 tenzilatlı adına hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar amacıyla imge oluyor.

Seçkin Pati Göçüm yolculuğu bire bir kap mamaya dönüşüyor – 1 Ilk Teşrin

BiTaksi, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Himaye Haset kapsamında aplikasyon içerisinde düzlük alan “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak domestik hayvanıyla yolculuk yapanlar yerine çaça desteği sağlıyor. 1-5 Ilk Teşrin tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin aplikasyon menüsünde bilgilerim alanında “evcil hayvanım var” seçeneği üzerinden kendisine en mümasil ve akıllıca göçüm sürücüsü ile eşleşerek yerli hayvanları ile birlikte seyahat edebiliyor ve herhangi bir yolculuk 1 ten mamaya dönüşüyor.

Kalyon Holding’den Bikes Hayvanlara Bindi – 2 Ekim

Var olduğu her alanda sürdürülebilir bire bir yaşamı temel düz Kalyon Ana Ortaklık, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın tekmil canlılarına katkıda bulunacak sosyal projelere imza atıyor. Kalyon Ana Ortaklık, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanlarını Himaye Haset kapsamında dahi kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve kaliteli yaşam sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Bacanak Hareketi projesinde çaça desteği 45 tona ulaştı – 3 Ekim

Dost Hareketi’nin 7. yılında birlikte çıkmaz hayvanları amacıyla desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg çaça dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz ayı itibarıyla CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına mama desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a destek – 3 Teşrinievvel

Enza Home, evcil efsanevi tırmalamalarına cebin dayanabilen, kıytırık silinebilir güpür yapısına ehil Petra Koltuk Takımı’nın lansmanı kapsamında içtimai medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan cümle amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Esirgeme Günü’nde kulübe ve çaça bağışı – 3 Teşrinievvel

4 Ekim Dünya Hayvanları Dulda Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, umum içtimai sıkıntı projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, efsanevi haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) ile birlikte sokak hayvanları için çaça bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon ten bahtiyarlık patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Rastgele sene 4 Ekim Acun Hayvanları Esirgeme Günü çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili dostlar amacıyla mama desteği sağlayıcı Getir, bu yıl “Patiye Umum Ver” diye niteleyerek 1 milyon cilt mama topluyor. Getir çalışanları de proje kapsamında Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı konuşma ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine koruyucu oldu.

Boyner ve National Geographic, yaban hayatın korunması amacıyla “Bugün Var, Erte Bulunmayan Olmasın” diyor – 4 Ilk Teşrin

Yaban hayatın katıksız hayat alanı hangi eyvah ki periyot geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile alay malay “Bugün Var, Ferda Bulunmayan Olmasın” diye, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki natürel yaşamı terviç projesine ve bölgede dinç vaşak, bozayı ve aldanmaz kabilinden türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ekim

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Esirgeme Günü’nü düşündürücü bire bir bağışla kutladı. Dirilik dostlarımızın beslenmesine destek olan Dardanel, ilkin Yedikule Efsanevi Barınağı gelmek için Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan barınaklara çaça bağışı yaptı.

Emlakjet’te yerli hayvan sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Teşrinievvel

Çevrimiçi emlak platformu Emlakjet, çalışanlarına müteveccih geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile özen çekiyor. Emlakjet son kendisine yerel hayvan sahibi çalışanlarına yönelik, güç dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sıcakkanlılık İzni” hakkını sundu. Evcil efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, dirilik dostlarının keyif işlemlerini içi geniş hesabına getirebilmek üzere yılda 2 kez yarım yamalak dönem izin kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Ayrıntılar Yağız’nın Kedi Evlerini Patili Dostları üzere Renklendirdi – 4 Ekim

İz bırakan projelere imza atan Kişmiri, 4 Ekim Acun Hayvanları Esirgeme Haset’nde dahi tıpkı dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Imge Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda tıpkısı araya mevrut öğrenciler, Kişmiri’nın pisik evine dönüşen iz kutularını boyadılar. Çocukların efsanevi dostları üzere hayal ettikleri evleri zat elleri ile boyadıkları bu pir etkinlikte, kedilerin barınmasına yardım tedarik etmek namına 100 nüsha pisik evi ve abla kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Teşrinievvel

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği hareket birliğiyle, patili dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesine korumak üzere hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda birlikte iyiliğe dönüşüyor. 4 Ekim Dünya Hayvanları Siper Günü’ne özel namına Koton mağazalarında mama dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza dahi mama ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” kedi evleriyle patili dostları korumaya bitmeme ediyor! – 4 Ilk Teşrin

Mavi kedilerden esin alarak logosunu pespaye tıpkı sözcük oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin yanı sıra, Miav kedi evleriyle üstelik hayvanları korumaya devam ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki can yâran için kedi evlerine muhavvil bellik, bu özel projeyle imdi patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ilk Teşrin

Türkiye’nin acul tecim platformu Yemeksepeti, Hayvanları Esirgeme Günü kapsamında özel bire bir içtimai destek projesine daha imza attı. Mars Gıda vasıtasıyla birleştirme edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri beyninde Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı seçkin Whiskas ve Pedigree mama, Göktürk Barınağı’ndaki efsanevi dostlarımıza bağış olarak gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar adına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ekim

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına akla yatkın yepyeni tıpkısı ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı sunulan pati hususi afiyet sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe bildirme faziletli yatarak tedavi güvencesi veriyor.Aksigorta, tıpkısı zamanda Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Siper Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 yıl boyunca domestik hayvanı için ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Koruma Günü’hangi hususi namına 250 TL indirim kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar zooloji üzere bağışa dönüşecek – 4 Teşrinievvel

Müşterilerinin Istem Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvanlar için bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılan Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına da ulama verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Esirgeme Haset’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ilk Teşrin

OEDAŞ ‘Fert Dostlar’ bastırık projesi çerçevesinde, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle manidar bire bir çalışmaya henüz imza atarak, toprak müdürlüklerini müzakere eden vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev düzlük çalışanlarına hediye ettiği birer paket çaça ile çıkmaz hayvanlarının beslenmesi konusunda farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar tarafından Hayvanları Esirgeme Günü karşı vukuf birlikte verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 ton kemirmek – 10 Ilk Teşrin

Kırçiçeği ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim kim” kampanyası, bugüne kadar 200 titrem yemeği dirilik dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Titrem Çaça Bağışı – 10 Teşrinievvel

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Koruma Haset kapsamında bu yıl de #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları çoğaltmak ve farkındalığı artırmak üzere 8 yıldır planlı proje, binlerce hayvanseverin desteği ile gene çığ kabil büyüyen tıpkı sağlık hareketine dönüştü. Sosyal medyada gerçekleşen sunma ahenktar toplumsal rehavet projelerinden #SenDePatile ile bu yıl 24 titrem, toplamda ise 124 ton çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Hayvan Dostu Markalar” araştırmasına Kamu, Uray ve Eğitim Bilimi kurumlarının bu konudaki bildirişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde takip ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin nüsha web sitesi ile bu mecrada yer faziletkâr tarama kapsamına eş olan Habermetre, hisse senedi ortakları üzere hazırladığı manuel analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kabilinden hususi analizlerin birlikte, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Seks Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Sayısal Tahavvül” üzere stratejik analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: