Ekonomiye ilgilendiren “torba” kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

DÜRÜST Parti Kütahya Mebus Ahmet Fecir ve DOĞRU Parti’li milletvekillerinin imzasını haiz Gelir Vergisi Kanunu ile Gâh Yasa ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Uymazlık Yapılmasına Dayalı Yasa Teklifi’nin görüşmelerine, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda başlandı.

Komisyon, SELIM Parti Bingöl Saylav Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Yılmaz, Meclis tarihinde ayrımsız teşri döneminde ilk kez 6. teşri yılının yaşandığına meni ederek, eskimemiş yasama yılının doğru olmasını diledi.

Geçen yasama yılında yarkurul yerine bati ve eli nimetli işler süresince bulunduklarını, büyük düzenlemeleri ele alıp yasalaştırdıklarını anlatan Yılmayan, “Akıbet yasama yılında bile bire bir şekilde bol benzeri çalışma yürüteceğimize inanıyorum.” dedi.

Yasama ve teftiş faaliyetleri bakımından sakil gündemleri bulunduğunu dile getiren Yılmayan, katkı sunacak komite üyeleri ve milletvekillerine teşekkür etti.

Yılmayan, encümen üyeliklerinde bile ayrım olduğunu, HDP İstanbul Saylav Erol Katırcıoğlu ve HDP Batman Mebus Necdet İpekyüz’ün üyelikten ayrıldığını, yerlerine HDP Sazak Milletvekili Rıdvan Turan ve HDP Dert Milletvekili Zekâ Dilan Taşdemir’in alt kurul üyesi kendisine seçildiğini aktardı.

Komisyonda usul üzerine yapılan tartışmanın peşi sıra teklifin evvel imza sahibi Ahmet Tan, sunumuna başladı.

Share: