Habermetre, hayvanların sorunlarına ilgisiz kalmayan “Efsanevi Dostu” markaları raporladı

Habermetre, değme çağ sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem dahi tıpkısı kap mamaya ihtiyacı olan canlılar üzere geliştirdikleri sosyal kalın projeleri ile sokak hayvanlarının dirim koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlayan “Hayvan Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Dulda Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Siper Derneği üzere hayvanlara arkalama fail kuruluşlar ile hisse senedi birliğine de giderek haddinden fazla sayıda fayda sağlayan projeler geliştirdiler. Projelerin ana başlıkları ise, “sokakta ve hayvan barınaklarında zinde canlılara abla bağışları”, “pisik ve köpek evleri yapımı” ve “tedavi ihtiyaçlarının karşılanması”na müteveccih destekler yerine öne artık.

“Hayvan Dostu Markalar” ve Servis Edilen Basın Bültenlerine Dayalı Vukuf Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akilane ve Tehlikesiz İletişim Ihdas” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç eliyle geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin kıvrak uygulaması ile fahri hayvanseverler, mahalle mahalle cemi şehrin sokak köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Köpek eğitmeni Gamze Aral vasıtasıyla verilen “Köpeklerle Akıllıca ve Tehlikesiz İletişim” eğitiminde, köpeklerle mıhlı benzeri iletişim kurulması amacıyla muarefe simultane ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim sonrasında ise Koçtaş eliyle sağlanan pisik-kapik kulübeleri torunlar yoluyla boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Yol Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve tekmil canlılara olan sorumluluğu seçme devir dolay planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı yunak benzeri yuvada geçirmeleri amacıyla 50 noktada kapik kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran üzere #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın soğuk havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya çalışan kedileri kurtarma fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Zindelik, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları antipatik havanın birlikte etkisiyle yiyecek ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Ruh, bakım bölgesinde yer düzlük Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki emanet dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri için başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene bile sürdürüyor. Proje kapsamında cümle işlem merkezlerinin önünde akman abla ve su kapları bulunduran şirket kedi, köpek ve kuşların gıdasız kalmaması amacıyla çalışıyor.

Bien’den minik patilere “kedi evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri ortada kayran kayran Bien, sevimsiz şita şartlarında sokakta işlek kedilerin tahaffuz ihtiyaçları üzere Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 skor pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar sokak hayvanları için abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in sokak hayvanlarının tagaddi, barınma ve sahiplendirme konularına çözüm boşaltmak amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin serencam fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Baytar Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Sert tarafından kestirmece 750 çocuğa domestik hayvan davranışları ve bakımının beraberinde sokak hayvanlarıyla ilişkin farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından gökçe plastik kapak çokluk programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken mavi kapaklar de sokak hayvanları üzere dönüştürüldü ve 35 skor abla kabı elde edildi. Mama kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla gelişigüzel sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo sağlık taşıyor – 1 Şubat

MNG Kargo, barınaklarda hayatiyetli bakıma eksikli hayvanlara dizge destek olabilsin diye yardım beğenmek talip müşterilerinin gönderilerini yüzde 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, finiş adresi hayvan barınağı olan müzaheret gönderilerini tekmil şubelerden tenzilatlı olarak gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Ameliye ve Dayanabilen Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, soğuk ve karlı şita günlerinde sokak hayvanlarını ısıtacak kılgı kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız üzere dayanabilen kulübeler beğenmek isteyenler aradıkları birlik detaylara Koçtaş Canlı Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Sokak Hayvanları İçin Atacak – 10 Küçük Ay

iyzico, Sevgiler Günü’nde bağış kendisine alınan fakat henüz bilahare bakılamayarak sokağa terk edilen yerel hayvanlarla ait ayrımsız kampanya başlattı. Bu Sevgililer Günü’nde kalplerimizin sokak hayvanları için atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara çaça bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem mama bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Acun Pisik Günü’hangi özel ihsan kampanyası – 14 Gücük Ay

n11.com, 17 Küçük Ay Acun Pisik Günü’ne hususi patili dostları mutlu edecek bir armağan kampanyası düzenliyor. 17 Gücük Ay’a (2022) kadar n11.com’dan 1 TL ve üst aksata yapan kamu kullanıcılar, patili yâran amacıyla indirimli fiyata verilen mamaları Türkiye Hayvanları Himaye Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Küçük Ay

Koçtaş, havaların fena hâlde soğuduğu bu günlerde mecmu kedi, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Şubat 2022 tarihleri arasında 40’a varan indirim kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Şubat Kediler Günü kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi balaban iller kalkmak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Genel Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız için abla desteği dahi sağlıyor.

Tetra Şerif ve Bana Göz Kulak Ol Derneği sokak hayvanları için ahali ele verdi – 15 Şubat

Dünyanın lider besin el işi ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Akman, sürdürülebilir tıpkısı dünya üzere çalışmalarına bitmeme ediyor. Tetra Hijyenik meşrubat kartonu atıklarından üretilen pisik ve köpek evleri Bana Ayn Kulak Ol Derneği’nin desteği ile çıkmaz hayvanlarına barınak olacak. Gelişigüzel kalem gelgel şartına dayanacak şekilde yapım edilen pisik ve kapik evleri geçmiş etapta Giresun, Muş ve İstanbul’da onlarca çıkmaz hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı ayrımsız yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Gücük Ay

Patili dostlarımızın dirim koşullarını ıslah etmek için çalışmalarına bitmeme fail Nestlé Purina PetCare, yerli hayvanlar için uygulayım bilimi ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarış ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu sene 12-13 Mayıs tarihleri ortada Barselona’bile gerçekleştirilecek etkinliğin serencam müracaat tarihi 18 Gücük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Günü’nde HAYTAP’a manalı destek – 17 Gücük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Şubat Acun Pisik Günü amacıyla Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile halk ele vererek çıkmaz hayvanlarına dağıtılmak için tüm 50 bin günce öğüne denk gelen 2 ton abla bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Küçük Ay

17 Şubat Acun Kediler Haset’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kadar balaban iller almak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde kedi evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, hayvan dostlarımız için abla desteği üstelik sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri sokak hayvanları ve melez hayatı amacıyla doğaya eşya bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, kavi coğrafyada ruh arızalarını gidermede şişman çabalama harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede canlı olan kar yağışı dolayısıyla araç bulmakta rehavet cıvıl cıvıl aşılanmamış hayatı ve çıkmaz hayvanlarını beslemeyi bile boşlama etmiyor. Cümbüş arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar üstüne sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER iş birliğiyle planlı projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’üstelik bulunan üç efsanevi barınağına bindi sağlandı. Çıkmaz hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri için lazım keyif cihazlarının gerçekleştirme edildiği proje kapsamında bugüne kadar binlerce sokak hayvanının yaşam şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 April

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yardımcı illerinin neşelilik tevzi hizmetini sağlayan OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına yönelik projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Duygusal Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının abla ve otama ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Haset zımnında anlamlı bir çalışmaya daha imza atarak, depolarında kâin hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’ne Özel Mama Bağışı – 4 Nisan

Doğaya, çevreye ve eksiksiz canlılara olan sorumluluğu rastgele ahit yöre planda tutan Profilo sokaktaki patili dostlarımızın tagaddi ihtiyaçlarına korumak amacıyla güzeşte yıl hayata geçirdiği kulübe ve mama kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları Günü’hangi hususi Ahbap Derneği vasıtasıyla abla bağışında bulundu.

ZUBİZU Dürü Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Müzaheret Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza şanlı tıpkı bindi sağlamak amacıyla HAYTAP ile bire bir araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları bağış puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Himaye Haset” kapsamında HAYTAP iş birliği ile hayata geçirilen ve April kocaoğlan (Nisan 2022) sonuna büyüklüğünde sürecek kampanyada, bağış puanlardan toplanan çaça yardımının 20’si kadar ekstra abla yardımını da ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Acun Çıkmaz Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg çaça bağışı – 5 Nisan

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye müteharrik dostlara ulaştırılmak için Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Dulda Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilo çaça bağışında bulundu.

Bad Bear, Patili Dostlara Mono App ile destek oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı içtimai rehavet projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak seçkin ahzüita amacıyla efsanevi barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Çaça Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, iyesiz sokak hayvanlarına bindi için HAYTAP ile kebir tıpkısı teşrikimesai gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin pratikte biriktirdiği ödül puanları abla yardımına çevrildi. ZUBİZU bile toplanan mamanın 20’si kadar melfuf çaça yardımı yaparak 1 ton çaça toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs haset Reşadiye Ormanı’nda bikes zooloji için topladıkları çaça ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG gelişim birliğiyle plastik atıklar görüşme eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Cemiyet Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatkâr Hazar Karayazgan küratörlüğünde belde ve efsanevi haklarına dikkati ahzetmek için atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Dallar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 April Dünya Sokak Hayvanları günü kapsamında çocuklara efsanevi sevgisini aşılamak için KidZania’dahi ilk demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Eğitimci/ Edip Ezo Sunal ile Veteriner Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bire bir konuşma gerçekleştirdi.

Kasaba Haftası’nda OEDAŞ projesi iri rabıta gördü – 7 Haziran

Türkiye Mekân Haftası çerçevesinde Eskişehir’da düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Can Dostu’ projesiyle ilgi topladı. OEDAŞ; Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Yer Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’da gerçekleşen ve rate atılan temasının ele alındığı etkinlikte meydan kayran OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atık dikme direklerini çıkmaz hayvanları üzere yuvaya dönüştürdüğü Duygusal Dostlar projesi karşı vukuf verirken, çocuklara birlikte kırtasiye seti hediye etti.

‘OPPO’yla Bile Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilogram Çaça Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Rüya Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin domestik hayvanlarının objektif karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Bile Çekilemedi’ projesinde 945 kilo abla bağışlandı.

Vaillant “Siftinlik Akbabaları Himaye Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Tabiat Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme eden Yoz Akbabaları Koruma Projesi’nde yılın evvel çeyreğinde koruma ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Etap, Sokak Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Orak Ayı

Dünyanın adımları bağışa dönüştüren önce uygulaması Help Steps, kullanıcılarına çıkmaz hayvanlarına hemen etap atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Keyif ve iyiliği düşüncesiz telefon uygulamasında benzeri araya getiren Help Steps aracılığıyla hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde çıkmaz hayvanlarına 16.8 bilyon girişim bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan fazla çaça ve hizmet desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Can Dostlar” projesi ile sokak hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Temmuz

Osmangazi Hayatiyet Dağıtım AŞ (OEDAŞ), ‘Can Dostlar’ isimli toplumsal sıkıntı projesi kapsamında 3 binin üzerinde çıkmaz hayvanının, aralarında tümör ve ayn rahatsızlıkları kabilinden ameliyatlarının birlikte olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den aşkın üstelik kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Muzaffer Sert, sokak hayvanlarının hayat koşullarını iyileştirmek üzere gelişigüzel sene elektrik gösterdikleri benzeri ilde daha tedavi odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Antrenör Topluluğu Çalışanları, Çıkmaz Hayvanlarıyla Kuma Tıpkısı Yaşam Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Orak Ayı

Antrenör Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç vasıtasıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin geçici bakımevlerinde mütezayit ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Koç Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan aynı festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, çıkmaz hayvanlarıyla doğru bildirişim ve cisim dilinden, sorumlu hayvan sahibi olabilmeye büyüklüğünde bir nice farklı konuda eğitimler, söyleşiler ve torunlar için düzenli atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları için manzara alacak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance teşrikimesai ile “Hayal Eden Karınca Derneği”, sosyete ve seyyare için çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal sosyal sıkıntı vizyonuyla iş birliği yaptığı Fon Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Yetişek Vakfı (TEV) destekleri ile topluluk ve gezegenin hayallerini akdetmek üzere projelerini sürdürüyor. 4 sene boyunca eğitimlerine destek vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran topluluk, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde okazyon eşitliğine destek verirken, cümbüş gösterdiği illerde gönüllülerle birlikte oluşturduğu Hayvanları Koruma Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği amacıyla çalışıyor.

Vodafone Herhangi Bir Madde Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online aksata platformu Temas Husus Yanımda üzerinden bakir benzeri toplumsal kampanya başlattı. Her Molekül Yanımda’birlikte pet shop kategorisinde yapılan herhangi bir aksata sonrasında Bu Çaça Benden makineleri sokak hayvanları üzere ayrımsız ten mama bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin destek verebileceği kampanyayla aynı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, tıpkı yandan üstelik çıkmaz hayvanlarına mama sağlanacak.

Hepsiburada’dan Acun Köpek Günü’nde HAÇİKO’ya Anlamlı Bindi – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO aksiyon birliğiyle 26 Ağustos Dünya Köpek Günü’nde sokakta etkili dostlarımızın 5000 öğünlük beslenme ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu kamer patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı kardeşçe serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’da efsanevi hakları konusunda lüzumlu yöneticisi oldukları STK’larla gerekse ferdî çalışmalarıyla tanıdık hayvan hakları savunucularından müzisyen ve Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Uzun ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Para Boşluk serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Eylül

PepsiCo’nun önde gelen çerez markası Cheetos, çıkmaz hayvanlarının hayat koşullarını düzeltmek için çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile yepyeni tıpkı kampanya başlatan Cheetos, yaklaşık 500 hayvanın temelli yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kestirmece 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden selamet hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği içtimai ağırbaşlılık projeleriyle toplumda fayda yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu nöbet dahi Teknosa güvencesini ve tecrübesini taşıyan Preo ürünleriyle sağlık hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında bala, tüvana ve kadından, esenlik, belde ve patili dostlarımıza büyüklüğünde farklı konularda yoğunlaşan sivil cemiyet kuruluşlarıyla hisse senedi birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Günü’ne özel proje – 28 Eylül

Temas yıl 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Günü’ne hususi kendisine Türkiye’nin dört bir beraberinde bulunan mağazalarında ücretsiz mama dağıtımı fail Gratis, bu yıl dahi patili yâran amacıyla tıpkı proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz yerine dağıtacağı çaça paketlerine ekleme namına imdi çıkmaz hayvanına ulaşılması amacıyla lider mobilite platformu Martı ile iş birliği gerçekleştirdi. 4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Haset’nde hem mağazalarda hem de Martı aracılığı ile 2’şer ton oluşmak amacıyla toplamda 4 titrem ücretsiz abla dağıtılacak.

Getir’den sokak hayvanlarına 1 milyon kap abla – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları amacıyla hayata geçirdiği abla çokluk projesinde bu yıl “Patiye El Ver” diyerek 1 milyon kaba balya mevrut 150 ton mama toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının da desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin ciharıyek yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

Migros, sokak hayvanları amacıyla 4.423 titrem besin bağışladı – 1 Teşrinievvel

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) hisse senedi birliğinde 8 sene evvel başlattığı “Artan Tazeler Kıtipiyoz Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 ton azık yardımı ile sokak ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Günü’ne hususi “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, benzeri paket mamayı evdeki duygusal dostları için alırken, benzeri paketi bile sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Migros, 9 Ekim tarihine kadar meri olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerel efsanevi çaça ve aksesuarlarını yüzdelik 40 indirimli adına hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar amacıyla umut oluyor.

Seçme Pati Taksi yolculuğu bir deri mamaya dönüşüyor – 1 Ekim

BiTaksi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında uygulama içerisinde düz düzlük “Pati Taksi” özelliğini kullanarak evcil hayvanıyla gezi yapanlar namına abla desteği sağlıyor. 1-5 Ilk Teşrin tarihleri beyninde gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “yerli hayvanım var” seçeneği üzerinden kendisine sunma mail ve akıllıca taksi sürücüsü ile eşleşerek domestik hayvanları ile alay malay seyahat edebiliyor ve temas seyahat 1 deri mamaya dönüşüyor.

Kalyon Holding’den Kimsesiz Hayvanlara Destek – 2 Teşrinievvel

Var olduğu değme alanda sürdürülebilir bire bir yaşamı temel alan Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın bilcümle canlılarına katkıda bulunacak içtimai projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Ekim Dünya Hayvanlarını Himaye Günü kapsamında üstelik bikes hayvanların kontrollü üremeleri ve nitelikli hayat sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Bacanak Hareketi projesinde mama desteği 45 tona ulaştı – 3 Ilk Teşrin

Bacanak Hareketi’nin 7. yılında bile sokak hayvanları için desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ekim Hayvanları Dulda Haset kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri efsanevi barınağı ziyaretinde 500 kg mama dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz kocaoğlan bakımından CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına çaça desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a destek – 3 Ekim

Enza Home, yerli hayvan tırmalamalarına alın dayanabilen, cılız silinebilir güpür yapısına eş Petra Payanda Takımı’nın lansmanı kapsamında sosyal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan herkes amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Dulda Haset’nde kulübe ve mama bağışı – 3 Teşrinievvel

4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Dulda Haset’nde, Türkiye ve bölgesinin şef e-tecim platformu Hepsiburada, bilcümle toplumsal rehavet projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, efsanevi haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO) ile alay malay çıkmaz hayvanları üzere mama bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon cilt mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Gelişigüzel sene 4 Ekim Acun Hayvanları Siper Günü çerçevesinde HAYTAP teşrikimesai ile patili dostlar için mama desteği sağlayıcı Getir, bu sene “Patiye Umum Ver” diye niteleyerek 1 milyon kap abla topluyor. Getir çalışanları da proje kapsamında Göktürk Efsanevi Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı konuşma ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine yardımcı oldu.

Boyner ve National Geographic, çandır hayatın korunması üzere “Zaman Var, Ferda Yok Olmasın” diyor – 4 Ilk Teşrin

Yaban hayatın natürel dirim alanı hangi yazık kim dönem geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile alay malay “Zaman Var, Yarın Namevcut Olmasın” diyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki tabii yaşamı tutma projesine ve bölgede yaşayan vaşak, bozayı ve kurt kabilinden türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Efsanevi Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Teşrinievvel

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ekim Acun Hayvanları Dulda Günü’nü manidar tıpkı bağışla kutladı. Can dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, özellikle Yedikule Efsanevi Barınağı doğmak üzere Türkiye’nin değişik yerlerinde bulunan barınaklara mama bağışı yaptı.

Emlakjet’te evcil efsanevi sahibi çalışanlara “sempati İzni” hakkı – 4 Ilk Teşrin

Çevrimiçi taşınmazlar platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile ilgi çekiyor. Emlakjet serencam olarak domestik hayvan sahibi çalışanlarına müteveccih, gönül dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Yerli efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, emanet dostlarının keyif işlemlerini gamsız yerine getirebilmek amacıyla yılda 2 posta az dönme müsaade kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Çocuklar Kişmiri’nın Pisik Evlerini Patili Dostları amacıyla Renklendirdi – 4 Ekim

İz bırakan projelere imza atan Kara, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Siper Haset’nde birlikte tıpkı dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Düş Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda tıpkı araya gelen öğrenciler, Kişmiri’nın kedi evine dönüşen işaret kutularını boyadılar. Çocukların efsanevi dostları için fon ettikleri evleri kendi elleri ile boyadıkları bu evire çevire etkinlikte, kedilerin barınmasına ulama çıkarmak yerine 100 sayı pisik evi ve abla kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Teşrinievvel

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği iş birliğiyle, patili dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesine yüklenmek üzere hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda bile iyiliğe dönüşüyor. 4 Ekim Acun Hayvanları Himaye Haset’hangi hususi yerine Koton mağazalarında abla dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza da mama ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” kedi evleriyle patili dostları korumaya bitmeme ediyor! – 4 Ilk Teşrin

Mavi kedilerden esin alarak logosunu yoz tıpkısı sözcük oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin beraberinde, Miav kedi evleriyle da hayvanları korumaya devam ediyor. Mağazalarındaki metruk rafları sokaktaki duygusal dostlar amacıyla pisik evlerine muhavvil bellik, bu hususi projeyle imdi patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Teşrinievvel

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Dulda Haset kapsamında özel aynı içtimai destek projesine henüz imza attı. Mars Besin yoluyla organize edilen kampanyayla, 3-7 Ekim tarihleri beyninde Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı seçme Whiskas ve Pedigree çaça, Göktürk Barınağı’ndaki efsanevi dostlarımıza bağış kendisine gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar yerine ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Teşrinievvel

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına akıllıca alışılmadık ayrımsız ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı sunulan pati hususi esenlik sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe yeryüzü efdal yatarak otama güvencesi veriyor.Aksigorta, bir zamanda Engelli ve Kadın Hayvanları Yaşatma ve Dulda Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 yıl süresince evcil hayvanı için ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar adına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe antrparantez lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Esirgeme Haset’ne özel olarak 250 TL indirim kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar zooloji üzere bağışa dönüşecek – 4 Teşrinievvel

Müşterilerinin Dilek Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvanlar amacıyla bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılmış Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına da ulama verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Dulda Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ilk Teşrin

OEDAŞ ‘Birey Dostlar’ sıkıntı projesi çerçevesinde, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Haset nedeniyle manidar tıpkı çalışmaya elan imza atarak, il müdürlüklerini konuşma eden vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev kayran çalışanlarına bergüzar ettiği birer paket çaça ile çıkmaz hayvanlarının beslenmesi konusunda farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar marifetiyle Hayvanları Esirgeme Günü üzerine bilgi de verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini kıvançla karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 titrem yemek – 10 Ilk Teşrin

Kırçiçeği ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim kim” kampanyası, bugüne kadar 200 ton yemeği yaşama dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Mama Bağışı – 10 Teşrinievvel

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında bu sene de #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları beslemek ve farkındalığı artırmak üzere 8 yıldır planlı proje, binlerce hayvanseverin desteği ile yine çığ kabil büyüyen ayrımsız sağlık hareketine dönüştü. Sosyal medyada gerçekleşen arz eğlenceli toplumsal sıkıntı projelerinden #SenDePatile ile bu yıl 24 titrem, toplamda ise 124 titrem mama bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Hayvan Dostu Markalar” araştırmasına Amme, Uray ve Yetişek kurumlarının bu konudaki bildirişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde izlem ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin adet web sitesi ile bu mecrada en faziletkâr tarama kapsamına eş olan Habermetre, hareket ortakları amacıyla hazırladığı el kitabı analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” gibi hususi analizlerin beraberinde, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Sayısal Tahavvül” kadar mühim analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: