Gıdada indirim için muktezi adımlar geliyor

Hükümet, vatandaşları print durumdan çevirmek için besin enflasyonunu düşürmeye odaklandı. Hem üretici hem birlikte tüketicilerin mağduriyetini önleyecek düzenlemelere gidilecek.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın talimatıyla, başta deri ürünleri gelmek için Tarım Emniyet marketlerinin etiketlerinde indirime gidilecek.

Ekincilik Kredi kooperatiflerinin Türkiye genelinde 1300 civarında şubesi bulunuyor. Bu indirimlerle, piyasada fahiş fiyatların önüne geçilmesi dahi hedefleniyor.

Büyükşehirlerde tarıma makul alanlar geliştirilecek

Daha çakaralmaz ve dinç semere sebze amacıyla “şehir tarımı” modeli hayata geçirilecek. Hele büyükşehirlerde tarıma makul alanlar geliştirilecek.

Böylelikle şehirler arası detaylı mesafelerden kaynaklanan geri hizmet maliyetleri düşürülecek, kitap kayıpları önlenecek, istihdam artışı sağlanacak.

Asıl gıdalar için yeni destekleme seçenekleri

Et, benzin, un, er bezi, yağ ve şeker hastalığı üzere anne gıdaların üretimi amacıyla yeni destekleme seçenekleri uygulanacak.

“Sen üret yeter” sloganıyla, teşrinievvel öncesinde ayni arkalama, hasat sonrasında ayırt ödemesi yapılacak.

Kıtipiyoz karı işletmelerine hayvancılık desteği sağlanacak.

Kırsal kesimde fiziksel koşulların iyileştirilerek, hayvan ölümlerinin önlenmesi, deri ve süt veriminin artırılması hedeflenecek.

Bakanlıktan gıdaya nekes strateji: 24 işletmeye faaliyetten men!

 

DİSK-AR hesapladı: Yoksulun besin enflasyonu yüzdelik 140 dayandı

 

Azık fiyatlarında eskimemiş od

 

Share: