Ukrayna’dan dinlence üzere Kırım’ı seçen Ruslar’a “Keşki Antalya’ya gitseydiniz” mesajı

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rusya’nın 2014’te saz ettiği ve eski aktarılma patlamalarla sarsılan Kırım’la ilgili enteresan benzeri videoteyp yayınladı. Uğraş sürerken dinlence için Kırım’ı seçen Rusları tiye kayran bakanlık, “Bu yaz başka seçenekleriniz vardı… Antalya’nın dinlence merkezleri, Küba sahilleri… Amma siz Kırım’ı seçtiniz. Iri günah” ifadelerini kullandı.

Katliam’daki Moskof Saki Çekicilik Üssü’nde salı günü meydana gelen ve 1 kişinin öldüğü patlamalar, savaşın esasen bu yana asude olan ve Rusların favori tatil merkezleri arasında düzlük düzlük Katliam’de paniğe bozukluk oldu. Patlamalar sırasında plajdaki Rusların kaçış anları da kameralara yansımıştı.

Rusya atılım iddialarını reddederken sonuç yayınlanan uydu görüntüleri, Acımasız üssünde yaşanan yıkımı gözler önüne sererek Katliam’da aheste aynı hareketli yaşanmış olabileceğine belen etti. Kiev üsse saldırmadığını savunurken, Ukraynalı bir çıkışlı ise Washington Post’a açıklamasında olayın ardında Ukrayna hususi güçlerinin olduğunu söyledi.

‘HİÇBİR TARIH  HAVARI DUMANDAN KORUYAMAZ’

Tartışmalar sürerken Ukrayna Defans Bakanlığı Twitter hesabında dikkat çeken bire bir paylaşım yaptı. Ukrayna’da cenk sürerken tatil üzere Kırım’ı seçen Rusları tiye düz bire bir video yayınlayan nezaret, “Oflaz sıfır ısıdam tıpkı yaz tatili istemiyorlarsa, altın Zalim misafirlerimizi Ukrayna’nın Kırım’ını ziyaret etmemelerini öneririz” ifadelerini kullandı.

Paylaşımda, “Tek devir yardimci onları yetkisi sıfır alanlardan yükselen dumanın zararlı etkilerinden koruyamaz” ifadeleri dikkat çekti. 1980’lerin adlı İngiliz pop grubu Bananarama’nın “Cruel Summer” (Kalpsiz Yaz) şarkısı eşliğindeki videoda, “Bu yaz apayrı seçenekleriniz vardı… Dubai’deki Palm Jumeirah plajları, Antalya’nın dinlence merkezleri, Küba sahilleri… Ama siz Katliam’ı seçtiniz. Şişman sorumluluk” ifadeleriyle Antalya plajlarının peşi sıra sonuç patlamada yanan Katliam’ın ve kaçışan Rusların görüntülerine saha verildi.

Videoda “Eve deveran zamanı” denerek Kırım’daki patlama sonrası ağlayarak “Gitmek istemiyorum, bura ne serindi” diyen ayrımsız Acımasız kadının görüntüleri üstelik vadi aldı. Videoteyp, “Katliam Ukrayna’dır” ifadesiyle sona erdi.

BM heyetinin Kırım’a girmesine müsaade verilmedi

 

Kanada, Rusya’nın Ukrayna saldırısını ‘soykırım’ kendisine akseptans etti

 

Share: