Van’da esenlik çalışanları gerekseme sahibi hastalar yararına kermes düzenlendi

Van Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde yatarak otama gören gerekseme sahibi hastalar yararına kermes düzenlendi.

Hastanede planlı kermese Ilbay ve Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Saz Şairi Balcı, Van İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Boğa, Van Eğitim ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, YYÜ Dursun Odabaşı Tababet Merkezi Başhekimi Dr. Ümit Haluk İliklerden, keyif çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Balcı ve beraberindekiler stantları gezerek afiyet personelleri ile ahbapça etti.

Kermeste keyif çalışanları ve hastaların hazırladığı yemek, şekerli, gato kadar ürünler ile el emeği mahsulat satışa sunuldu.

Kısa sürede tükenen ürünlerden elde edilen gelir le sayrılarevi içinde mevcut “Minik Hayalat Yavru Mağazası”na işaret alınarak gerekseme sahibi hastalara ulaştırılacak.

Başhekim Sarıkaya, gazetecilere, bağışları araç altına aldıktan sonraları hastanede yatarak otama gören hastalara ulaştırdıklarını belirtti.

Hastanede etkin cemi sağlık çalışanlarının bu çalışmayı desteklediğini anlatım fail Balcı, “Haricen üstelik çok sayıda bağışçımız var. Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile bir çokça kurumdan bile bu konuda destek alıyoruz. Zaman kermes düzenledik. Sağlık çalışanlarımızın yaptığı mahsulat, hastanemizde tedavi gören hastalarımızın hazırladığı umum ürünleri var. Gine başdoktorluk sürecinde bana ihsan adına mevrut çiçekleri burada satarak gelirini bu doğrultuda kullanacağız. Iştirak sağlayan, bindi veren herkese teşekkürname ederim.” diye konuştu.

Share: