Çaldıran’da öğrencilere mektup ve çul yardımı yapıldı

Van’ın Çaldıran Belediyesi, ilçede darülfünun sınavlarına hazırlanan öğrencilere betik, ilkokul öğrencilerine üstelik faça yardımında bulundu.

Uray yoluyla gerçekleştirme edilen betik, çıkarmak ve ayakkabılar Belediye Başkanı Sevecen Ensari’nin zevcelik ettiği ekiplerce kırsal mahallelerdeki öğrencilere doğrulama edildi.

Ensari, uray namına herhangi bir yıl üniversiteye hazırlanan öğrencilere nesep tezkere ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulunduklarını söyledi.

Her ahit öğrencilerin yanında olduklarını belirten Ensari, “Dallar bizim umutlarımız, geleceğimiz. Öğrencilerimize desteklerimiz sürecek. Takkadak hazırlık döneminde değil darülfünun yaşamlarında dahi öğrencilerimize destekler veriyoruz.” dedi.

Öğrencilerden Mısra Karakoç üstelik kendisiyle gelişigüzel 8 kardeşinin mektepli olduğunu dile getirerek, “Çaldıran Belediyesine başvurma ettik. Bugün de belediye başkanımız evimize geldi. İhtiyacımız olan malzemeleri getirmiş. Destekleri amacıyla teşekkürname ederim.” diye niteleyerek konuştu.

Share: