Bursa’da parafin deri deposuna şok hâkim

Bursa Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların şikayeti üstüne Selimiye Mahallesi’ndeki tıpkısı apartmanın bodrum katında kâin depoya baskın gerçekleştirdi. Sel neticesinde, insan sağlığını yıldırma fail yaklaşık 1,5 ton beyaz et imha edilerek depo mühürlendi. İşletme sahibine ise cezai iş uygulandı.

Çevreye yayılan dokunaklı kokudan rahatsız olan mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine harekete geçen Osmangazi Belediyesi Polis Müdürlüğü ekipleri, Osmangazi İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri ile gelişigüzel Selimiye Mahallesi 11’inci Bahçe Sokak’ta kâin bir apartmanın bodrum katındaki depoya yeğin düzenledi. Hıfzıssıhha kurallarının hiçe sayıldığı depoda teftiş fail ekipler, herif sağlığı açısından nâr yayan tavuk etlerine umum koydu. Polis ekipleri, kaçak işletmenin sahibine, gelişim yeri ruhsatının olup olmadığını sordu. İşletme sahibinin görevlilere ruhsatı olduğunu söyleyerek besin faturasını göstermesi ise teftiş işleyen ekiplerde şaşkınlık oluşturdu.

Yapılan baskında, son kullanma tarihi eski ve âdem sağlığı açısından coşkunluk en eden tahminî 1,5 titrem parafin ten, Osmangazi Belediyesi Zabıta Ekipleri ve İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü görevlileri nezaretinde toplanarak imha edildi. Yetkililer, ilçede gayrikanuni neşelilik gösteren sevimli ve işletmelere müteveccih denetimlerin sakır sakır sürdüğünü belirterek vatandaşları uyardı. – BURSA

Share: