Türkiye Sohbetleri’nde Konya buluşması yapıldı

Türkiye Sohbetleri’nde Konya buluşması yapıldı

Cumhur Reisi başdanışmanları, Konya’birlikte STK temsilcileriyle ayrımsız araya geldi

KONYA – “Türkiye Sohbetleri: Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu” Konya buluşması, Cumhur Reisi başdanışmanları ve kentteki sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Selçuklu Kurultay Merkezinde düzenlenen programa, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Cumhur Reisi Danışmanı ve Sivil El Birliği Platformu Başkanı Ayhan Oğan, Reisicumhur Başdanışmanları Ahmet Hakikat Köroğlu ve Ayşe Türkmenoğlu, Ev ve Sosyal Hizmetler Icra Vekili Yardımcısı İsmail Ergüneş, Konya’daki STK temsilcileri ve matbuat mensupları katıldı.

Programda mütekellim Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Cumhurbaşkanımızın rehberliğinde devletimizin, milletimizin istikballe ait, yaşam kalitesini artırmaya müteveccih uygulamada ve stratejik olarak gelecekte neler yapılabilir sorusu temas birimizi meşgul ediyor. Bu çerçevede Cumhurbaşkanı başdanışmanlarımız, nazır yardımcılarımız bu konuda açık deniz deneyimi olan misafirlerimiz sizlerle hasbihal edecektir” dedi.

“Türkiye Sohbetleri kısaca 1 yıldır devam ediyor”

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, Türkiye Sohbetleri’nin kestirmece 1 yıldır bitmeme ettiğini belirterek, “Heyetimizde icra vekili yardımcımız ve başmüşavir arkadaşlarımız var. Türkiye’nin halihazırdaki durumu, dünyadaki genişlik ve Türkiye’nin Türkiye yüzyılı başlangıcında alacağı, aldığı pozisyonlarla ait henüz balaban düzeyde değerlendirmeler yarmak, sizlerin göz açınızı, yorumlarınızı, analizlerinizi ezcümle istek edeceğiz. Biz bile notlarımızı alacağız ve bu notlar çerçevesinde ilgili yerlerle sorunları çözmeye, beklentiler varsa beklentileri ense makamlara iletmeye ve sizlerin göz açınızı ve aldığımız bakir fikirlerle dağarcığımızı genişletmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhur Reisi Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu üstelik, Türkiye Yüzyılında gine bibi Türkiye’nin bağımsızlık, ve encam mücadelesini konuşuyor olmanın çığlık olduğunu belirterek, Türkiye’nin yüzyılının kemiksiz olduğunu düşündüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Hakikat Köroğlu ise, “Türkiye Yüzyılı Vizyonu, yine Konyalı olmadığı halde Konya ile özdeşleşen rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın geçmişteki balaban Türkiye idealinin bakir versiyonudur. Zira tığ artık iri Türkiye olduk. Bağımsızlık amacında ilerleyen iri tıpkı ülke olduk. daha çok Türk ve Türkiye asrını konuşmanın, bunun startını vermenin kavşağında bulunuyoruz” dedi.

Familya ve Toplumsal Hizmetler Vekil Yardımcısı İsmail Ergüneş da, “Kullanılmamış Türkiye Yüzyılının yani cumhuriyetimizin ikinci asrında içtimai şevket anlamında bolluk devleti anlamında dünyanın sunu gani teorisine ve uygulamasına topluluk bire bir talih olduğumuzu çokça rahatlıkla tabir edebilirim” diye konuştu.

Program, konuşmaların peşi sıra STK temsilcilerinin soru ve sorunlarını dile getirmesi ile bitmeme etti.

Share: