‘Türk doktorlara güveniyorum’ diye niteleyerek Türkiye’de operasyon oldu

İNGİLTERE’den izne geldiği Kahramanmaraş’ta rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede his ameliyatı olması gerektiği söylenen Hasan Ergönül (56), yakınlarının ‘İngiltere’ye götürelim orada ol’ teklifini, ‘Türk doktorlara güveniyorum’ diyerek reddetti. Ergönül, Sütçü İmam Üniversitesi Keyif Aplikasyon ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Hem kendisinin hem üstelik yakınlarının hekim üzerine çokça araştırma yaptığını tamlayan Ergönül, “Burada ameliyat olmayı tercih ettim zira bizim hocalara artık güveniyorum” dedi.

35 yıldır İngiltere’üstelik cıvıl cıvıl Hasan Ergönül, tahminî 1 ay ilk memleketi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde izne geldi. Evinde ansız rahatsızlanan Ergönül, döş ağrısı ve soluk darlığı şikayetiyle Elbistan Mehabet Hastanesi’ne götürüldü, buradan üstelik Sütçü İmam Üniversitesi Afiyet Uygulama ve Araştırı Hastanesi’ne gönderme edildi. Yapılan tetkiklerde damarlarının tıkanmak üzere olduğu belirlenen Ergönül, Önsezi ve Huy Cerrahisi Akademisyen Doç. Dr. Mehmet Kirişci vasıtasıyla tutkun yöntemle yapılan ruh ameliyatının peşi sıra sağlığına kavuştu.

‘DOSTLARIM İNGİLTERE’DE AMELİYAT OLMAMI TAVSİYE ETTİ’Operasyon geçirmesi gerektiği söyleyince haddinden fazla araştırı yaptığını, özellikle yakınlarının kendisini İngiltere’ye örtmek istediğini belirten Hasan Ergönül, Türkiye’da faaliyetler olmayı tercih ettiğini söyledi. Ameliyatın ardından kısa sürede sağlığına kavuştuğunu görünce birlikte Türkiye’birlikte işler olmakla makul karar verdiğini anladığını kaydeden Ergönül, şöyle konuştu: “Rahatsızlanınca Elbistan Izzet Hastanesi’ne götürdüler, oradan üstelik buraya irsal ettiler. Tetkiklerin sonucunda faaliyetler yapılması gerektiğini söylediler. Burada işler oldum. Aslında çok ongun aynı araştırı yaptım, İngiltere’deki yakınlarım, dostlarım İngiltere’üstelik faaliyetler olmamı tavsiye ettiler. Araştırmalarımın sonucu burada faaliyetler olmaya karar verdim. İngiltere’üstelik birlikte faaliyetler olurdum, hassaten çevremdekiler ‘İngiltere’ye götürelim’ teklifi yaptı. Ben de ‘Türkiye’dahi faaliyetler olacağım’ dedim. Burada cerrahi müdahale olmayı yeğleme ettim çünkü bizim hocalara daha çok güveniyorum. Burada da Mehmet hocamı araştırdım kendisi dahi bana hamaset verdi. Ameliyatımı yaptı ve çok şükür şu zaman çok iyiyim. Kendisine çok teşekkürname ediyorum.”‘KISA SÜREDE TABURCU EDECEĞİZ’

Ameliyatı fail Doç. Dr. Mehmet Kirişci ise “Hastamız ahşa ağrısı ve soluk darlığı şikayetiyle hastanemize başvuruyor. Damarlarında çok aheste darlıklar ve kapanmak için olduğu tayin ediliyor. Kardiyoloji bölümü hocalarımız anjiyo ile açılmayacağı ve cerrahi müdahale olması gerektiğini söylüyorlar. Biz de hastamızı değerlendirdiğimizde faaliyetler olması gerektiğini söyledik. Hastamız bile burada operasyon almak istediğini söyledi ve tığ bile kişi kliniğimize aldık. Hazırlıkları tamamladıktan sonraları kapalı yöntemle hastamızın ruh ameliyatını yaptık. Daha bilahare servisimize aldık. Umumi durumu gayet mebzul olup kendisini gücük sürede taburcu edeceğiz” dedi.

Share: