Antalya yerel haberleri… Antalya Büyükşehir’in Hayvanat Bahçesi’ne Vahim İlgi

127 türde 1400 hayvana ocak sahipliği fail Antalya Büyükşehir Belediyesi Natürel Dirim Parkı’nı Sülale ayından bu yana 500 bin kişi mülakat etti.

650 dönüm düz üzerine müesses Antalya Büyükşehir Belediyesi Natürel Yaşam Parkı, doğal yapısıyla Türkiye’nin sunma mebzul zooloji bahçeleri ortada meydan alıyor. Katıksız Yaşam Parkı içerisinde sürüngen evi, kuş evi, yazlık ve kışlık namına mamul geyik, ahu, yağız, yeleli koyun, kamerun koyunu, zebra, midilli atı, kanguru, kocaoğlan, arslan, kaplan, puma ve yetenekli kuş barınakları ile saf ve sentetik akmaz ve şelaleler bulunuyor.

127 türde 1400 hayvana ocak sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi Doğal Dirim Parkı sakinlerinin beslenme, hizmet, temizlik ve kontrolleri gelişigüzel aktarılma ehlihibre baytar hekimler ve çalışanlar eşliğinde yapılıyor.

500 BİN ZİYARETÇİ

Antalya Natürel Hayat Parkı’nı 2022 yılının Eş ayından itibaren 500 bin yerel ve yabancı vatandaşın ziyaret ettiğini tamlayan Katıksız Hayat Parkı Büro Müdürü Aygül Arsun, “Efsanevi dostlarımızın yaşamları üzere faziletkâr tahaffuz koşullarına eş Katıksız Yaşam Parkımız, gösterişli rabıta görüyor. Hem aileleriyle hem ferdî yerine gelen domestik ve ecnebi ziyaretçiler burada değişik efsanevi türleri üzerine hem hikmet sahibi oluyor hem da hayvanları görme şansı elde ediyor” diyerek konuştu.

YARALI ZOOLOJI TEDAVİ EDİLİYOR

Zooloji Bahçesi Ofis Müdürlüğü, yaralı ve pestil çandır hayvanlarının tedavilerini ehlivukuf baytar hekimler eşliğinde gerçekleştiriyor. Dertli yahut marazlı olan hayvanların tedavileri, rehabilitasyon ünitesine alınarak gerçekleştiriliyor. Ev ayından bugüne 45 farklı türde toplanan 549 hayvan tedavi edildi. Bunlardan 398’i ise doğayla buluşturuldu.

Share: