Sinop domestik haberi | ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ projesi Sinop’ta tanıtıldı

Şişman Bölük İdaresi (TOKİ) başkanlığınca hesaplı ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ projesi tanıtım tırı vatandaşları bilgilendirmek adına Sinop’ta kuruldu.

TOKİ başkanlığınca planlı Türkiye’nin en şişman şişman hane projesi ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ programında vatandaşların kafalarında olan istifham işaretlerini örtmek ve bilgilendirmek namına yola çıkan lansman tırı Sinop’ta kuruldu. Tırın geçmiş ziyaretçisi yerine görevlilerle mülaki Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, mevhum hakikat gözlüğüyle evlerin tanıtım görüntüsünü izledi, karşılaştığı manzaradan kıvançlı olduğunu tabir etti.

İncelemeleri sonrası mütekellim Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, “Türkiye’nin sunu büyük toplumsal bölük hamlesini Cumhurbaşkanımız geçen hafta dile getirmişti, bugün üstelik 17 ilimizde ilk temelleri atılıyor. TOKİ başkanlığımız basamak yapılacak parçalanmamış illerde bu stantlarda vereceği konutla ilişkin zahir başvurulacak, şartları nedir diye brifing yapılıyor. Hatta yeğleme edeceğiniz dairenin birlikte şüphesiz olduğunu mevhum alemde sizlere göstermiş oluyor, referans şartlarını anlatmış oluyor. İnsanlarımızın dolandırılmaması için bu şekilde her ilde lansman stantları kuruyor, halkı bilgilendiriyor” dedi.

Sinop’ta yapılacak olan 676 konutun 200’ünün şehir merkezinde yapılacağını kaydeden Vali Karaömeroğlu, “Başvurular da çabucak Sinop amacıyla El Bankası ve E-Devlet’ten yapılıyor. Onun amacıyla vatandaşlarımız özge insanların hatalı bilgilendirmelerine alın kendilerini korusunlar” ifadelerini kullandı.

Kurulan stantta başvurmayı düşündüğü evi sanal töz gözlüğüyle deneyimleyen Doğukan Topuz, dairenin manzarasını ve yapısını beğendiğini söyledi.

Tamamlanamayan geçmiş TOKİ projesinin ihalesi 3 Aralık’ta yapılacak

Sinop şehir merkezinde kullanılmamış yapılacak 200 konutun yanında Ekim 2021 tarihinde yapımına başlanan fakat bazen nedenlerden yağlık sürdürülemeyen 300 bölük ise 3 Aralık’ta yeniden ihaleye çıkma. – SİNOP

Share: