Son dakika haberleri | Sinop’ta faizci operasyonu: 2 durdurma

Sinop’ta tefeci operasyonu: 2 tutuklama

SİNOP – Sinop’un Ayancık ilçesinde İl Güvenlik Müdürlüğü vasıtasıyla hesaplı operasyonda, faizcilik yaptığı iddiasıyla yakalanan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Sinop İl Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi ve Ayancık İlçe Güvenlik Müdürlüğü vasıtasıyla, tefecilik yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik cerrahi müdahale düzenlendi. Ayancık ve Erfelek’te tespit edilen 3 ikamette yapılan aramalarda çokça sayıda mahmul ve boş belgit, namus borcu bilgilerinin kaydedildiği andaç ve usb karın ele geçirildi. Antrparantez ikametlerde kâin ruhsatsız 1 av tüfeği, 1 pompalı tüfek ve 2 tabanca ile haddinden fazla sayıda mermilere birlikte umum konuldu. Olayla ilgili F.Ö., Ö.İ. ve M.D. emniyette gözaltına alındı.

12 kişinin beyanı alındı

Soruşturmada yakalanan 3 şüpheliden faizli şekilde ödünç servet aldıkları ve yeniden faizli şekilde vurdumduymaz ödeme yaptıkları öğrenilen 12 vatandaşın beyanı alındı. Operasyon sonucu yakalanan 3 karanlık nüfus, haklarında hazırlanan soruşturma evrakı ile Ayancık Adliyesi’ne irsal edildi. M.D. savcılık vasıtasıyla serbest bırakılırken, F.Ö. ve Ö.İ. tutuklanarak cezaevine irsal edildi.

Share: