Sinop domestik haberi… Astoria Grande Bu Sezon Son Seferinde Sinop Limanı’na Yanaştı

MUSTAFA UZ

Astoria Grande ünlü kruvaziyer gemisi bu zaman 15. ve sonuç seferinde Sinop Limanı’na yanaştı. Sinop Hars ve Turizm Müdürü Dayanabilen Süren, “Kestirmece şimdiye kadar 15 bin civarında mürettebat ve yolcusuyla 15 seferde ilimize ziyaretçi geldi. Tabiatıyla ki haddinden fazla memnunuz” dedi.

Haziran ayında hazırlıklarına başlanan, Temmuz ayında ise Sinop’a önceki seferini özne Astoria Grande adlı kruvaziyer gemisi, yürüttüğü haftalık ziyaretleriyle planlanan 15’inci ve serencam seferini bile zaman yaptı.

“GÖRKEMLİ GÜNLERE ULAŞACAĞIZ”

Konu ile ait açıklama yapan Sinop Hars ve Turizm Müdürü Takatli Süren şunları söyledi:

“Haziran ayında başlayıp Ilk Teşrin ayının sonuna büyüklüğünde kısaca 15 öğün işleyen kruvaziyer gemimiz bugün akıbet seferini yapıyor. Tıpkı ihtimal dahilinde üstelik seferlerin Kasım kocaoğlan sonuna büyüklüğünde uzatılmasını bekliyoruz. Böyle tıpkısı belki üstelik var. Yaklaşık şimdiye kadar 15 bin civarında mürettebat ve yolcusuyla 15 seferde ilimize ziyaretçi geldi. Tabiatıyla kim çokça memnunuz. Gelenler dahi memnun. İlimiz destinasyon bakımından tarihi ve doğal güzellikleri itibarıyla haddinden fazla ensesi kalın aynı destinasyon. Mevrut ziyaretçilerimize kent içerisinde kültür rotası dahilinde şanlı firez varlıklarımızı ülfet ettirebiliyoruz. Bunun bile yanı sıra doğa turizmine tezce site merkezinde Akliman, Hamsilos, İnceburun gibi tabiat turu bile yaptırabiliyoruz. Gelenler birlikte mutlu. Sinoplular de esnafımız dahi tabiatıyla ki memnun. Gelecek zaman elan er April kabil başlayıp bu bulunan geminin seferleri bitmeme edecek. Farklı namına üstelik Avrupa bandrollü kruz gemilerinin da birdenbire çokça geminin dahi yol yapmasını bekliyoruz. 2009 yılında Miami’üstelik yapılan kruz zirvesinde Sinop limanı kruz ağına dahil edilmişti. Bu çerçevede tığ pandemi öncesi çok sayıda iri kruz gemilerine aile sahipliği yapmıştık. Bunu biliyoruz. İnşallah önümüzdeki sezon Sinop Galata Port’tan bilahare Karadeniz’bile kim Blacksea Port diye adlandırabileceğimiz çokça iddialı bire bir liman. Kruz açısından inşallah o müstehzi günlere ulaşacağız diye niteleyerek bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda.”

Görüntü dökümü:

*Dokuz Canlı Süren

*Detay fon

*Drone ile incelik kaynak

Share: