Scholz, kamu Ruslara ara sınav yasağı getirilmesin

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya’nın Ukrayna’ya alın başlattığı uğraş dolayısıyla mecmu Rus vatandaşlarına Avrupa Birliği ülkelerine turist vizesi verilmesi yasağı getirilmesine alın bundan sonra.

Scholz, Berlin’bile düzenlediği basın toplantısında, Estonya ve Finlandiya’nın Avrupa ülkelerinin Ruslara gezgin vizesi yasağı getirme uygulanması talebini değerlendirdi.

“Bu (Rusya Şevket Başkanı Vladimir) Putin’in savaşıdır. Bu nedenle bu düşünüm üstüne zorlanıyorum” ifadesini kullanan Scholz, AB’nin Moskova’daki pahal ağını destekleyenlere alın kapsamlı yaptırımlar uyguladığını anımsattı.

Scholz, bunun (vize yasağının) bilcümle Ruslara ve masumlara alın uygulanmasının yaptırımların etkisini azaltabileceği uyarasında bulundu.

Rusya’ya cebin Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceklerinin altını çizen Scholz, Ukrayna’nın bağımsızlık mücadelesi üzere degaje şümullü kararlar aldıklarını ve gelecek dönemde birlikte bunu sürdüreceklerini söyledi.

Alman hükümetinin, Putin’in Ukrayna’daki cidal suçlarından sorumlu tutulması için çalışmaları olup olmadığına ilişik soru üzerine Scholz, cemi uğraş suçlarını tenvir etmek için rastgele kalem önlemin alınması gerektiğine inandığını söyledi.

Almanya Başbakanı Scholz vergi kaçırmakla suçlandı

 

Olaf Scholz meçhul belgeleri çöpe atmış

 

Scholz: Yayılmacılık Avrupa’ya anlayışsız döndü

 

Share: