Fibabanka’dan sermaye piyasalarına dördüncü ihraç

Sayısal yatırımları ve teknolojik madun yapısı ile sektöre bakir nişane ve hizmetler kazandıran Fibabanka, Türkiye Söylenegelmiş Kıymetleştirme Şirketi’nin (TMKŞ) desteği ile Varlığa Dayalı Menkul Fiyat (VDMK) ihracının dördüncüsünü gerçekleştirdi. Başarılı ayrımsız şekilde tamamlanan ihraçta Fibabanka’nın kullandırdığı toplam 280 milyon TL’lik tüketici kredisi seküritize edildi.

Ayrımlı itimat portföylerini ihraç etmeyi planlıyoruz.

Fibabanka’nın kullandırdığı mütemmim kredilerini seküritize etmek amacıyla tıpkı yıla kadar uzanan vadelerde dördüncü posta VDMK ihracını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Fibabanka Genel Müdürü ve Umumi Heyet Üyesi Ömer Er Kişi sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye Taşınır Kıymetleştirme Şirketi’nin sunduğu ürün ihya, itimat çözümlemeli, BT enfrastrüktür ve faaliyetler hizmetlerinden faydalanılarak A ve B grubu başlamak amacıyla 9 ayrımlı önel aralığında yer gelişmemiş 33, en uzun 343 dönem vade olacak şekilde bütün 280 milyon TL tutarındaki ihracı başarıyla tamamladık. İhraç edilen VDMK’ların getirisini kredilerin ödenme performansı ve kredilerden gelecek nakit akışlarının nemalandırılması ile oluşacak artı getiriyle değişecek şekilde tasarladık. İhraç edilen VDMK’lar yardımıyla Bankamız, aktifteki kredilerini söylenegelmiş kıymetleştirerek bilançosunu çokça elan elastiki ve likit benzeri şekilde rejim olanağına sahip olurken söz konusu söylenegelmiş kıymete yatırım fail yatırımcılar ise bu ürünler vasıtasıyla kredilerin akçe akışını ve getirilerini portföylerine almış olacaklar.

Fibabanka’nın kullanılmamış varlığa dair söylenegelmiş karşılık ihraçlarına yönelik namına TMKŞ ile çalışmalarına tehlikeli şekilde devam ettiğini anlatım fail Koca, “Bugüne kadar tüketici kredileri ile bağlı gerçekleştirdiğimiz ve toplamda yılbaşından bugüne 1,4 bilyon TL tutara vasıl ihraçlara arttırma olarak yeni dönemde hem bireysel hem birlikte tüzel segmentte ayrımlı itimat portföylerini dahil ederek VDMK ihraçlarımızı zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda 3 pare daha yıpranmamış görüntü yapmak amacıyla çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Fitch, Fibabanka’nın güven notunu doğrulama etti

Fibabanka ve BELBİM’den İstanbulkart’ta benzeri önce: + Sayısal Kalıntı!

Fibabanka, Servis Bankacılığı’nda kolaylıkla ilerliyor

Share: