Öz Esenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Azamet Sert, mücahede hayatındaki gelişmeleri değerlendirdi Açıklaması

Öz Afiyet-İş Sendikası Umumi Başkanı Şevket Anif, kişi aksiyon kollarındaki iş ile ilişik, “Üyemizin rastgele soy sorununu çözebiliriz, utandırıcı taksirat haricinde ne sıkıntımız varsa aşarız ama hırsızı, ahlaksızı, kurumuna ihanet edeni savunmayız.” dedi.

Kentte bir otelde gerçekleştirilen Rize Bölüm 1. Cılız Kongresinde mütekellim Sert, üyeden gelen aidatın yeniden üyelere bakım için kullanıldığını belirtti.

Türkiye’birlikte eksiksiz şubelerde genel kurulları yaptıklarını anlatım eden Anif, “2023 yılı Mayıs ayına büyüklüğünde genel kurullarımızı tamamlayacağız. Rize bizim amacıyla mefret illerimizden birisi. Bir Zamanlar Trabzon’da fariza yaparken, Rize örgütlenmesini ilçe ilçe yer kasaba yaptık. Sendikal mücadelede koskocaman tıpkı yeri var.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin arz balaban işçi sendikalarından birisi olarak mesai hayatına katkı sağlayıcı, taraf verebilen ayrımsız sendika atılmak için çabaladıklarına işaret eden Kaba, “Bu yüzden akademik para yürütüyoruz. Bu yüzden GÜNAHSIZ-SAM adını verdiğimiz benzeri Mühim Araştırmalar Merkezi kurduk ve buradaki alanında eksper akademisyenler ile mesai hayatı üzere projeler üretiyor, sorunlara çözüm buluyor ve bunu halkoyu ile paylaşıyoruz.” dedi.

Taşeron iş döneminde işverenlerin kendilerine inatçı yaklaştığını savunan Anif, “İşimizi, aşımızı iki dudağı arasına hapsedenleri gördük. Taşeron işçisine inanmayan sendikaları, konfederasyonları gördük. Taşeronu kayırıcı hesabına koymayan o sendikalar, o konfederasyonlar zaman sahada saraka sahibi kalkışmak istiyorlar. Onlar bunu unutmuş olanaklı ama işçi bunu unutmadı. DOĞRULUK-İŞ taşeron işçisine inandı, Günahsız Afiyet-İş inandı ve alay malay başardık.” ifadelerini kullandı.

Her devir işçinin birlikte düz alacaklarına ilgi çeken Kaba, “Sendika kendisine sabah akşam üyemizin ve keyif-sosyal hizmet işçisinin arkasındayız, yanındayız. Üyemizin temas cins sorununu çözebiliriz, yüz kızartıcı taksirat haricinde hangi sıkıntımız varsa aşarız ama hırsızı, ahlaksızı, kurumuna çıyanlık edeni savunmayız. Elbette 696 Çevrilmiş KHK ile fiilî olan arkadaşlarımızın süreçte yaşadıkları dayanıklı çok ülkü var. Tayin hakları bulunmayan, zorunlu tekaütlük problemi var, görevde yükselemiyoruz, fariza tanımımız bulunmayan ama sendika olarak mütemadi çözüm önünde ilerliyoruz.” şeklinde konuştu.

Rize teşkilatını tebrik eden Anif, “Rize Idarehane Başkanlığımız ve teşkilatımızın ilimizde çok iyice çalışmaları var. Örgütlenme mücadelesine iri katkı sağladılar. Özellikle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde oylumlu tıpkısı savaşım verdiler, inşallah önümüzdeki süreçte şişko sözleşmelerini de yapacağız. Batur Mafratoğlu ve ekibini tebrik ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların peşi sıra yapılan kongrede Rize Şubesi 1. Görgüsüz Genel Kurulu’nda başkanlığa baştan Keleş Mafratoğlu seçildi.

Share: