Acun şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

Milli formayla acun şampiyonu olan Rizeli Kick Yumruk Oyunu sporcusu Cemren Temizel, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Acun Gençler Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası, 30 Eylül ile 08 Ekim 2022 tarihleri beyninde İtalya’nın Jesolo şehrinde gerçekleştirildi. Planlı şampiyonada milli suret ile 65 kilogramda Low Kickte uğraş fail Çaykur Rizespor kulübü takımından Cemren Temizel, rakibini yenerek Acun Şampiyonluğunu kazandı. Uçakla Rize- Artvin havalimanına gelen 18 yaşındaki Temizel, arkadaşları, antrenörleri ve ailesi aracılığıyla iri tıpkı galeyan ile karşılandı.

“Orada İstiklal Marşını okutmak çok hava vericiydi”

Şampiyonada Dünya’ya istiklal marşını okutmaktan çokça gelgel duyduğunu ifade eden Cemren Temizel, “Öncelikle milli mızıka hesabına yarıştığım amacıyla çok gururluyum. Ülkeme bu ödülü getirdiğim üzere çok mutluyum. Ahmet hocam sebebiyle buralara geldim. Hocamdan üstelik bin misil Tanrı razı olsun. Duygularım haddinden fazla tarifsiz. O duyguları anlatamam. Kelimelere sığmaz. Orada İstiklal Marşını okutmak çok hava vericiydi. Çokça mutlu oldum çokça duygulandım” ifadelerini kullandı.

“Morali ve psikolojisi yerinde olduğunda dünyada yenemeyeceği rakip yoktur”

Cemre’nin Acun’bile yenemeyeceği rakibin olmadığını belirten antrenörü Ahmet Zor, “Gâh hissiyat vardır o duygular anlatılmaz. Yalnız yaşanır. Sporcu başlamak bana kader olmadı amma antrenör namına milli takımlarda fariza aldım. Orada İstiklal marşını dünyaya dinletmek haddinden fazla gelgel vericiydi. Bayrağımızı göklere inşa etmek. Kıtipiyoz anlatılmaz tıpkısı molekül. Kürsüye çıkan sporcunun ambiyansı henüz ayrımlı oluyor. Çalıştırıcı adına o duyguları yaşıyorsak sporcunun o dakika kim duyguları kelimelere sığmaz. Rize’de bir geçmiş oldu. Kick boks’da ilk defa Rize’den şampiyon daha çok. Cemren ıra kendisine haddinden fazla ferah bire bir kayırıcı. Kişiliği olsun, karakteri olsun, takdire paha birisi. Cemren ongun tıpkısı sporcu. Moral, motive açısından üstelik haddinden fazla çok desteğe ihtiyacı olan tıpkı sportmen. Morali ve psikolojisi yerinde olduğunda Acun’bile yenemeyeceği rakip yoktur. Cemren bugüne büyüklüğünde Cenabıhak’a hamd olsun hiçbir maçını kaybetmiyor. İlk maçından dünya şampiyonluğuna kadar tek maçı kaybetmedi. Kariyerine şampiyonlukla başladı, şampiyonlukla devam valör inşallah. Haddinden Fazla zor benzeri süreç oldu. Gelişigüzel dönem alıştırma yapıyordu çok zordu amma rabbime şükürler olsun bunların karşılığını ziyadesiyle aldık” şeklinde konuştu. – RİZE

Share: