Samsun’da “büyü halel” bahanesiyle ayyarlık iddiası

Samsun’un Atakum ilçesinde “afsun tahrip” bahanesiyle ayyarlık işleyen 2 çirkin ile bu kişileri gasbettikleri öne sürülen 2 aynasız gözaltına alındı.

İddiaya bakarak, Atakum ilçesinde etkili S.A.B. (33), gâh sorunlarından ortalık aynı arkadaşı aracılığıyla, para karşılığında “afsun bozduğunu, hamaylı yazdığını” argüman fail K.K. (86) ile telefonda görüştü.

S.A.B, ikametinin bahçesine gömülen muskayı çıkarma bahanesiyle Amasya’dan Samsun’a mevrut K.K’yi, yanında getirdiği muskayı kazdığı alana koyarken yakaladı.

Verdiği parayı düzlük S.A.B, K.K. ile şoförlüğünü fail M.K’yi (54) evinden kovdu. S.A.B, daha sonraları aynı şekilde K.K’ye 8 bin lira veren aynı arkadaşının parasını alabilmek için dahi çekim yaptı.

S.A.B’nin arkadaşı M.Ö. (33), sorunları bulunduğunu kulp ederek K.K. ile M.K’yi verdiği adrese çağırdı.

Adrese giden K.K. ve M.K. ile burada mevcut S.A.B. ve M.Ö. ortada tartışma daha çok. Tartışmanın ardından 8 bin liranın istenmesi üzerine K.K, üzerindeki parayı ve vezneci kartlarını S.A.B. ve M.Ö’ye verdi. Evden çıktıktan sonra polis güçleri merkezine revan K.K. ve M.K. gasbedildiklerini öne sürerek şikayetçi oldu.

Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Anket Bürosu ekipleri, S.A.B. ve M.Ö’yü “gasp”, K.K. ile M.K’yi ise “kalifiye dolandırıcılık” yaptıkları gerekçesiyle gözaltına aldı.

Share: