Merkezefendi galebe coşkusunu Teoman ile yaşadı

Merkezefendi Belediyesi aracılığıyla Balaban Zaferin 100. yılı fener alayının arkası sıra Teoman konseriyle, on binlerce kişinin katılımıyla cümbüş içinde kutlandı.

Balaban Zaferin 100. yılında Merkezefendi Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı etkinliklerinde konser ve askı alayı gerçekleştirdi. On binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Roll Back ve Teoman konseri hep yoluyla ciddi bağ gördü. Büyük zaferin coşkusu fener alayı ile başladı. Türk rock yıldızı Teoman’ın sahneye çıkmasıyla cümbüş zirveye ulaştı. Rock müziğinin yüzü sıcak ismi Teoman’ın konserine mevrut on binlerce yurttaş, adlı şarkıcının seslendirdiği birbirinden güzelce parçalara zevcelik ederek utku coşkusunu doyasıya yaşadı. Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, Teoman’a teşekkür ederek çiçek ve ANA KONU Vakfı’nın ağaç dürü sertifikasını ikram etti.

Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, konsere gelen on binlerce Denizlilinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Nazım Hikmet’ten aynı koşuk okuyan Başkan Doğan, “Hepimiz Balaban Galebe’in balaban bayramını, 30 Ağustos’un coşkusunu devam etmek üzere buradayız. Sizler az çok, Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve onun genişlik büyük devrimi olan Cumhuriyet Altını gelişigüzel ahit var olacaktır, iyiki varsınız. Bundan 100 yıl önceki Anadolu’nun her karış toprağından binlerce insan, tıpkı kat daha bu ülkedeki insanlar gözyaşı dökmesin diye Afyon ve Dumlupınar’da büyük bir mücadele ve savaşa girdiler. İşte bizler orada mücadele fail atalarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin torunlarıyız. Mutlu ve arkadaşça yaşamamız için savaşım verdiler. Merkezefendi’ye sizlerle gelişigüzel baharı getirdik. Ama size sözümüz olsun 2023’te bilcümle ülkeye baharı getireceğiz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşlarına yakışan, bilimle, akılla, sanatla ve kardeşlikle, ahali ele, ayrıştırmadan yaşayacağımız günler yakındır. Konsere katılan on binlerce Merkezefendili ve Denizlililere teşekkür ediyorum. Teoman ile balaban zaferin coşkusunu doyasıya yaşayacağız” diye niteleyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: