Gaziantep FK’da transferler bitmeme edecek

Gaziantep Ayak Topu Kulübü Başkanı Cevdet Akınal, eskimemiş sezona müteveccih para aktarımı çalışmalarının devam ettiğini ve birkaç oyuncuyu daha kadrolarına katacaklarını açıkladı.

Gaziantep Ayak Topu Kulübü Başkanı Cevdet Akınal, gündeme ait açıklamalarda bulundu. Bakir sezona müteveccih aktarma çalışmalarının bitmeme ettiğini ve biraz oyuncuyu henüz kadrolarına katacaklarını açıklayan Cevdet Akınal, yeni sezondan umutlu olduklarını vurguladı.

“Alelacayip bir mevsim bizi bekliyor”

Süper Lig’in geçmiş iki maçından 4 puanla ayrılmanın mefret olduğunu ancak esas başarının bunu sürdürülebilir ayla getirmekle elde edileceğini tamlayan Akınal, “Zaman öncesi çok tehlikeli bire bir dinlenme kampı süreci geçirdik. Bu süreçte kadromuza 13 yeni oyuncumuzu dahil ettik. Geçtiğimiz zaman üstüne lüzumlu sili eleştirilerimizi dahi bittabi yapmıştık. Bu doğrultuda hile kurulumuzdaki arkadaşlarımızla gelişigüzel tehlikeli fedakarlıklarda bulunduk ve gani benzeri bando oluşturmayı başardık. Sivasspor ve Ankaragücü maçlarına baktığımız antlaşma taraftarlarımız kadar bizleri da heyecanlandıran tıpkısı takım izledik. Hocamıza, futbolcularımıza tamlık çalışanlarımıza yönetim kurulu namına inanıyoruz, güveniyoruz. Bu sezonun bizim için haddinden fazla muvaffakiyetli geçeceğine inanıyorum” dedi.

“Takımımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz”

Transfer çalışmalarının bitmeme ettiğini belirten Akınal, “Kadromuza birçok nitelikli ve kendini kanıtlamış futbolcu arkadaşlarımızı kattık. Bunun beraberinde gelecekte dahi şişman potansiyele sahip olan zihayat arkadaşlarımız dahi aramıza katıldı. Futbolda bugünü düşündüğümüz büyüklüğünde yarınlarında planlamasını açmak zorundayız. Türk futbolu maddesel adına baskı eyyam geçiriyor, bizim bile burada teferruatlı vadeli planlar yapmamız gerekiyor. Şuana büyüklüğünde 13 futbolcu aramıza katıldı. Transferinde dahi sona geldiğimiz beş altı futbolcu henüz bulunuyor. Düş ediyorum onların bile transferleri gelişmemiş süre içerisinde netlik kazanacak ve aramıza katılacaklardır. Taraftarlarımızı mutlu etmeye beklemek istiyoruz, bununla birlikte kulübümüz şartları altında takımımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Stadyumumuz FİFA onayından geçti”

Gaziantep Kalyon Stadyumu’nun bakımda olması cihetiyle Ankaragücü maçının Hatay’de oynanmasına rağmen kendilerini bekâr bırakmayan taraftarlara teşekkürname eden Cevdet Akınal, “Stadımızda sezonun son düdüğü çaldığı andan itibaren aheste aynı düzentileme başladı. Avrupa standartlarında bir zemin olabilmesi amacıyla çabalama gösteriyoruz. Fakat şehrimizde sonuç yılların bile üzerinde tıpkısı hava sıcaklığıyla karşı karşıya kaldık. Bu şartlar altında zeminin yerleşme süreci uzadı. Bunu geçtiğimiz sezonlarda birçok kulübümüz dahi yaşadı. Sezonun tamamında zeminin ferah olabilmesi yerine yetkililerle gelişigüzel gelişmemiş süreli eksantrik aynı stadyumda oynama kararı aldık. Bu süreçte stadyumumuza birlikte FIFA ve TFF taraflı denetimler yapılıyor. FIFA marifetiyle denetimlerden kalburüstü aynı şekilde geçtik. Federasyonumuz vasıtasıyla bile zeminle ait görüşmelerimiz sürüyor. Gaziantep’te Milli Takımımıza aile sahipliği fora etmek istiyoruz, bu doğrultuda FIFA’nın onayı bizim için önemliydi. İnşallah bu zaman içerisinde Milli Takımımızı da Gaziantep’te ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Taraftarlarımızı kulübe desteğe davet ediyorum”

Gaziantep namına yakışır bir takım kurabilmek yerine iri fedakarlıklarda bulunduklarını tamlayan Akınal, taraftarlardan birlikte bindi istedi. Herkesi şişko anaç satın almaya ve kulübün lisanslı ürünlerinin satıldığı GFK Store mağazalarına çağırma fail Akınal, “Taraftarlarımızı mutlu edebilmek yerine bizim çalışmalarımız devam edecek. Ancak onların bile bu süreçte lüzumlu şişko bilgili alarak, lüzum lisanslı ürünlerimizi satın alarak bize bindi olmalarını bekliyoruz. Bunlar elden aynı maddesel bindi için değil bu şehirdeki aidiyet duygusunu arttırabilmek hesabına çokça koca. Bir yol henüz beyan etmek istiyorum kim, bu şehirde kıpırdak herkesin bağlantı olması gerekiyor. Bu doğrultuda bütün kombinesini alsın, al-yağız ürünleriyle gelişigüzel önümüzdeki süreçte bizleri boydak bırakmasınlar” diye niteleyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: