MEGEM’de 138 gönül terbiye alıp hisse senedi sahibi olacak

Eskişehir Tevhit Endüstri Bölgesi (EOSB) bünyesinde kurulan ve mesleksel eğitimler veren Mesleksel Edindirme ve Geliştirme Merkezi’hangi (MEGEM) korkulu bandaj bitmeme ediyor. BEBKA’nın katkılarıyla gerçekleşecek olan 30. dönme kurslarına 360 güç başvuruda bulunurken, güzel sınavında kalburüstü olan 138 hayat ücretsiz eğitim almaya adalet kazandı.

Eskişehir sanayisinin efdal teknolojiye dayalı yetik teknik ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla EOSB tarafından kurulan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün “Zinde İstihdamı” odaklı çalışmaları çerçevesinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) marifetiyle üstelik desteklenen MEGEM, meslek sahibi oluşmak isteyenlerin güç ilgisiyle karşılaşıyor. “İstihdam Güvenceli Çığır Yetişek Kursları” çerçevesinde gerçekleşecek olan 30’uncu çağ kursuna 360 kişi başvuruda bulunurken, perşembe günü yapılan seçme sınavlarını başarıyla tümleç 138 gönül ücretsiz terbiye almaya hak kazandı. “CNC Tezgah Operatörlüğü”, “Nitelik Taharri ve Boyutsal Ölçüm Operatörlüğü” ve “Köken Teknolojileri” eğitimleri sunulan merkezde yeni dönemle birlikte “Araba Bakım” eğitimi birlikte verilecek olup, eğitimler sabahleyin ve gün ortası almak için 2 ayrı kadro halinde yapılacak.

MEGEM 11 yıldır misyonunu başarıyla sürdürüyor

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eşsiz Küpeli, sanayideki kalifiye öge boşluğunu imla noktasında heybetli bir uğur üstlendiklerini aktararak, MEGEM’in 11 yıldır bu görevi başarıyla sürdürerek Eskişehir sanayisine yıpranmamış kalifiye işgücü kazandırdığını ve binlerce genci hisse senedi sahibi yaptığını söyledi. Komutan Küpeli, her kurs dönemi olduğu kabilinden yeni devir kurslarına da pahal ayrımsız ilgilinin olduğunu belirterek, “11 yılda MEGEM adına bin 340 gencimizi eğiterek gelişim yaşamına kazandırdık ve iz sahibi yaptık. beher kursiyerimizin birer zer bileziği olmasını sağladık. MEGEM mezunlarının kurs bitiminde haddinden fazla mebzul ücretlerle Eskişehir’in gözde uran kuruluşlarında derakap hareket bulduklarını almak bizi haddinden fazla memnun ediyor. Herhangi Bir kurs döneminde MEGEM’e ilginin artarak sürmesi, bizim ne büyüklüğünde akla yatkın aynı hisse senedi yaptığımızın göstergesi. Bu zaman ağırşak sayımızda ve kapasitemizde artışa gittik. Alınan kursiyer sayısında okkalı bir artım yaşandı. BEBKA’nın katkılarıyla bu yıl dördüncüsünü açacağımız 30’uncu gün kursuna 138 gencimiz makbuz. Tüm kursiyerlere şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“30’uncu dönemde kurs sayısı dörde yükseldi”

Eskişehir OSB Umumi Heyet Üyesi ve MEGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Samet Özkaya, yeni dönemde ağırşak sayısını dörde çıkardıklarını belirterek, “MEGEM adına, sanayimiz için var gücümüzle eskimemiş dönemde birlikte çalışmaya bitmeme ediyoruz. Bu kullanılmamış dönemde kimi yenilikler birlikte fayrap etmek kararı aldık. Sanayimizden gelen korkulu gelişim gücü talebine yanıt verebilmek üzere ağırşak sayımızı arttırdık. Bu periyot CNC tezgah operatörlüğü, kalite taharri ve boyutsal ölçüm operatörlüğü ve asıl teknolojileri bölümlerine araba bakım bölümünü dahi ilaveten kurs sayısını 3’ten 4’e çıkarttık. Eğitimlerimiz ise sabahleyin ve öğle vakti doğmak üzere 2 ayrı kol halinde yapılacak” diye niteleyerek konuştu.

“138 kursiyer terbiye almayı doğruluk kazandı”

138 kursiyerin eğitim bilimi görerek istihdama kazandırılacağını rapor fail Özkaya, “CNC tezgah operatörlüğü, kalite kontrol ve boyutsal ölçüm operatörlüğü ve üs teknolojileri ve bu ahit geçmiş namına araba hizmet alanında eğitim veren merkezimizin 30’uncu çevrim kursuna 360 yaşama başvuruda bulundu. Imtihan ve mülakatta muvaffakiyet elde eden kursiyerlerden 138’i kurs almayı adalet kazandı. Kursiyerlerimizin 45’i CNC tezgah operatörlüğü, 40’ı nitelik kontrol ve boyutsal ölçüm operatörlüğü, 23’ü araba hizmet bölümü ve 30’u kişide esas teknolojileri alanında terbiye görecekler. BEBKA’nın desteğiyle 2,5 kamer sürecek olan kursumuzda eğitim bilimi takanak olan bilcümle kursiyerlerimize şimdiden başarılar diliyorum. 3 ay sonradan rastgele birinin tıpkısı mesleği ve işi olacak. MEGEM kül gücüyle Eskişehir sanayisine nitelikli işgücü yetiştiriyor. Önümüzdeki günlerde MEGEM bünyesinde eskimemiş ağırşak alanları açmaya bitmeme edeceğiz ve gâh yeni projelerimizi elan hayata geçirerek, sanayimize olan katkımızı arttıracağız” şeklinde konuştu.

Özkaya, eğitimlerin 17 Teşrinievvel Pazartesi haset başlayacağını, 2,5 aylık sürede 400 saat sürecek olan eğitimleri başarıyla tüketici kursiyerlere sertifika vereceklerini ve kurs böylece işe yerleştirildiklerini de belirtti. – ESKİŞEHİR

Share: