Bilecik malumat | Bilecik’ten aynı Balkan Şampiyonu daha

5. Münhal Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonu Bilecik ilini sahne eden Nisanur Bırni oldu.

Afyonkarahisar Tınaztepe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5. Münhal Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonası, 10 farklı ülkeden bin 100 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Şampiyonada Bilecik’i Nisanur Bırni hile etti. 6 dönem süren şampiyonada kalburüstü sportmen Nisanur Bırni, 80 kg sıklette karşılaştığı bilcümle rakiplerini aşınmış etti ve kızıl madalya elde ederek Balkan Şampiyonu oldu.

Gençlik Spor Bakanlığı Spor Okulları sporcuları katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalarda madalya elde etmeye devam ediyor. Son adına muvaffakiyet Wushu branşından geldi. Muvaffakiyetli sporcu ve antrenörü kutlama fail Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir,” Bünye ve Kurtuluşun site Bilecik, spor şehri olma önünde çabucak ilerliyor. Eşkal ve İlçelerde başlattığımız ast bina odaklı icraat ile sporcularımızın katıldıkları millî ve arsıulusal yarışmalarda madalya elde etmesinden çok memnunuz. Antrparantez sporcularımız yemeden içmeden katıldıkları turnuvalarda madalya elde etmiyor milli takımlara nida edilerek ülkemizi bile kumar ediyor. Dizgeli ve bilimsel programlanan antrenmanlarımız ile bu başarıların daha dahi artacağına inanıyorum. Sporcumuz Nisanur ve antrenörümüz Ayşenur Danabaş’ı kutlama ediyor başarılar diliyorum” dedi. – BİLECİK

Share: