Nasıp ve görevden alma kararları Reisicumhur Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Gâh vekâlet, çekicilik ve kuruluşlara ilişik tayin ve görevden alma kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara bakarak, Strateji ve Bütçe Başkanlığında meydanda kâin Cesamet Yardımları Genel Müdürlüğüne, Sektörler ve Amme Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Meram Deliçay atandı. Deliçay’dan boşalan göreve ise Miğfer Balcı getirildi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında peyda mevcut başmüfettişliğe, müfettiş Fulya İnci atandı. Bingöl Belde ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Kasaba ve Kentçilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kayaç ile Aksaray Kasaba ve Kentçilik İl Müdürü Hüsnü Felek görevden makbuz.

Uşak Yer ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Kasaba ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Büyük Zeren, Bingöl Mekân ve Kentçilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Belde ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Galebe Bektaş, Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bartın Belde ve Kentçilik İl Müdürü Uca Özcan atandı.

İLLER BANKASI’NA YAPILAN ATAMALAR

İller Bankası Genel Müdürlüğünde açık mevcut Umum Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Kültür ve Turizm Bakanlığında küşade bulunan Ordu İl Firez ve Turizm Müdürlüğüne Yener Keçe atandı. Heybet Tiyatroları Umumi Müdürlüğünde münhal kâin Genel Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk getirildi.

Share: