Mahmut Tanal: Hem Milli Para Namına Buğday Katil Oluyor ve Tıpkı Zamanda dahi Hayvanlar Ölüyor

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ithal edilen ve İzmir Limanı’ndan TIR’lara yüklenen buğdayların yola döküldüğünü belirterek, “İthal buğdayın üstü brandayla kapatıldığı halde TIR ve kamyonların kenarlarında meydanlık olduğu için, aleniyet zımnında rüzgarda buğday döküle döküle gidiyor. Hem milli mülk namına buğday telef oluyor ve bir zamanda üstelik hayvanlar ölüyor” dedi.

Mahmut Tanal, zaman yaptığı açıklamada, ithal edilen ve İzmir Limanı’ndan TIR’lara yüklenen buğdayların yola döküldüğünü belirterek yetkilileri göreve çağırdı. Yola dökülen buğdayları gösteren Tanal, şunları söyledi:

“HEM BUĞDAY TEMIZLIK OLUYOR AYNI ZAMANDA DAHI HAYVANAT ÖLÜYOR”

“İzmir Limanı’nda, ithal edilen buğday TIR’lara bindiriliyor, üstü brandayla kapatılıyor. İthal buğdayın üstü brandayla kapatıldığı halde TIR ve kamyonların kenarlarında aleniyet olduğu üzere, vuzuh nedeniyle rüzgarda buğday döküle döküle gidiyor. Kuşlar birlikte yollara dökülen buğday tanelerini aşındırmak için geliyor. Kuşlar yola konunca araçlar çarpıyor ve zooloji ölüyor. Hem milli mal kendisine buğday öldürme oluyor ve bir zamanda dahi hayvan bilimi ölüyor. Yetkilileri bu anlamda göreve davet ediyorum.”

Share: