HDP’li vekillerin bile aralarında bulunduğu ekip, Taksim’birlikte TSK’nın operasyonlarına karşı yürüdü: 121 hayat gözaltına alındı

HDP’nin sosyal medya hesapları üzerinden, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütüne yönelik yürütülen askeri operasyonlara ilişkin saat 15.00’birlikte matbuat açıklaması ve yürüyüş yapılacağının duyurulmasının arkası sıra, aralarında HDP milletvekillerinin üstelik bulunduğu bir ekip Taksim ve Tünel Meydanı’nda tıpkı araya gelmek istedi.

POLİS YÜRÜYÜŞE ENGEL OLDU: 121 GÖZALTI

Taksim ve çevresinde gösterişli asayiş önlemi alan polis, müsaadesiz olduğu gerekçesiyle açıklama ve yürüyüşe engel oldu. Polisin uyarılarına karşın üslup yapmak talip gruptan 121 güç gözaltına alınarak İstanbul Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü’ne götürüldü.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri aracılığıyla PKKKCK Yıldırı Örgütü mensuplarına yönelik operasyonlara cebin HDP yoluyla, Beyoğlu ilçemizde ‘müsaadesiz kavuşum ve reviş’ çağrıları üstüne Beyoğlu Kaymakamlığı’nca ‘kanuna marjinal toplanma ve yürüyüşün yasaklanmasına’ değişmeyen verilmiştir. Kaymakamlıkça alınan karara riayet etmeyen; İstiklal Caddesi, Tünel Saha ve meydanlık sokaklarda toplanarak müsaadesiz tutum yazmak isteyen 121 şahıs, güvenlik görevlilerimizce yakalanmıştır. denildi.

Share: