“Kılıçdaroğlu’ndan elan tahsilliyim aday gelmek istiyorum” diyen Bolu Belediye Başkanı Özcan 6’lı masaya süre verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Karabük’te BRTV Umumi Heyet Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın sorularını cevapladı. Kendisinin Cumhur Reisi adayı olacak özgüvene ve sükse öyküsüne ehil olduğunu söyleyen Özcan, girdiği son 5 seçimin hepsini kazandığını vurguladı.

KENDİSİNİ 3 İSİMLE DA KIYASLADI

Kılıçdaroğlu’nun “başarı öyküsü” vurgusunu hatırlatan Özcan, “Ara Sıra ‘sükse öyküsü’ diyor ya Genel Başkanımız, muvaffakiyet öyküsüyse bu kul var. Büyüklük tecrübesi ise 8 sene mebusluk yaptık biz. Ben 1991’dahi üniversiteye girerken, Türkiye’nin altın çocuklarından biriydim. Temas türlü benek türünde önce 500’e girmiş insanlardan biriydim, yüksek lisansımı yapmışım. Kılıçdaroğlu’ndan elan tahsilliyim, siyasi deneyimim onlardan birkaç değil, Ekrem Mir ve Mansur Bey’den bile henüz şeyim, yani ben neden yönetemeyeceğim bu ülkeyi? Bu kadar baskı altında Bolu Belediyesini yönetiyorsam, alıp buraya getirdiysem Türkiye’yi niçin yönetemeyeyim? Aynı özgüven eksikliği var bizim buraların insanında. Mansur As’i çok severim, çok iri bire bir insan, çok bereketli yönetir amma soruyorum Mansur Komutan’in bana göre fazlalığı nedir? Ben Ankara, o İstanbul hususiyet mezunu, o Beypazarı Şehremaneti Başkanlığı yapmış, ego 8 sene milletvekilliği yapmışım. Ben milletvekiliyken Ekrem Mir ilçe başkanıydı, Beylikdüzü kaymakamlık başkanıydı. Bizim 10 sene ilk bulunduğumuz görevlerdeydi. Ego milletvekiliyken Beylikdüzü Şehremini oldu. Ama haddinden fazla muvaffakiyetli benzeri insan” dedi.

6’LI MASAYA DİLEKÇE YAZACAK

“6’lı masanın reisicumhur kim olacak?” sorusuna Özcan, “Bilmiyorum. Amma, ‘sen seçim tarihini açıkla tıpkısı hafta içerisinde adayımızı açıklarız’ demişlerdi. Açıklamazlarsa 2-3 güne büyüklüğünde 6’lı masaya tıpkı arzuhâl yazıp ‘Ben namzet olmak istiyorum’ diyebilirim örneğin. Gerçekte ego bu dilekçeyi neden yazmıyorum? Aklıma geldi, erte yazayım ego, intihap tarihi de galiba oldu” diyerek yanıt verdi.

“6’lı masaya mı başvuracaksınız?” soruna da Özcan, “‘Biz belirleyeceğiz’ diyorlar hangi yapayım? Tıpkı deneyeyim şansımı” dedi. Çetinkaya’nın “Belki bambaşka aynı aday bile sokak” demesi üzerine Özcan, “Ekrem Satış müracaat edecek mi, etmeyecek mi ona üstelik tıpkı sorayım” ifadesini kullandı.

Share: