Komutan Pekyatırmacı: “Eğitim ve deneyimsizlik faaliyetleri önceliğimiz”

Konya’nın merkez Selçuki İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cuma Namazı Buluşmaları çerçevesinde Selçuk Üniversitesi Yerleşke Camisi’nde öğrenci ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Selçuki Belediyesi marifetiyle temas hafta değişik bir mahallede gerçekleştirilen Cuma buluşmaları bitmeme ediyor. Bakım kalitesine katkı sağlayıcı ve vatandaşların Selçuki Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile görüşerek dilek ve önerilerini birinci ağızdan ilettikleri buluşmalarının bu haftaki adresi Akademi Mahallesi oldu. Cuma Namazı Namazını Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüs alanı içerisinde kayran düzlük Kampüs Camii’nde kılan Komutan Pekyatırmacı, salat sonrası mektepli ve vatandaşlarla bir araya geldi, uray hizmetleriyle ilgili gelen istem ve önerileri dinledi. Programda Başkan Pekyatırmacı’ya, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, DÜRÜST Öğür Konya İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Abdullah Sait Hınzır, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, uray divan üyeleri, başkan yardımcıları, vahit müdürleri ve Akademi Muhtar Abdullah Doğan de zevcelik etti.

“Selçuklu Belediyesi gençlerin birlikte”

Selçuki’dahi eğitime ve öğrenciye değer verdiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuki Belediyesi namına gençlerin milli ve manevi değerlere sınırlanmış aynı şekilde geleceğe hazırlanmaları hesabına yetişek ve cahillik faaliyetlerine iri önem veriyoruz. Selçuk Üniversitesi’nde eğitim gören ve bölgemizde dinamik üniversite gençliğine vurmak amacıyla Bosna Hersek Mahallesi’ne bakım veren Talha Bayrakçı Deneyimsizlik Merkezimiz üniversite gençliğinden yavaş demet görüyor. Burada Selçuklu Toyluk Meclisi eliyle mektepli toplulukları ve sivil topluluk kuruluşlarıyla alay malay sürdürdüğümüz sosyal, kültürel ve yetişek programları ile öğrencilerin kişisel gelişimine ulama sağlıyoruz. Bu sene benzeri ilkini gerçekleştireceğimiz eğitim bilimi desteğini birlikte Selçuklu’üstelik hararetli üniversite öğrencilerimize sunuyoruz. Bu yıl sınavlarında muvaffakiyet göstererek ilk defa üniversiteye yerleşen ve Selçuklumuzda durma yazar, ülkemizin değişik şehirlerindeki üniversitelerinin civar lisans ve lisans bölümlerine ilk kez vasıta yaptıran bilcümle öğrencilerimize bin TL yetişek desteği bizden. Selçuk Üniversitesi ve Konya Beceri Üniversitelerimizde okuyup Selçuklu’üstelik eğleşme eden ve referans şartlarını haiz tüm öğrencilerimize yıllık bin 500 Türk Lirası terbiye desteği birlikte Belediyemiz tarafından sağlanacak. Selçuklu Belediyesi yerine temas antlaşma önceliğimiz eğitim bilimi. Yetişek anlamındaki yatırımlarımıza bitmeme ediyoruz. Bu çerçevede Bosna Hersek Mahallemize kazandırdığımız Yıpranmamış Yavru Kent Kütüphanesi’ni de tamamladık. Yakın zamanda resmi açılışını gerçekleştireceğiz inşallah. Antrparantez zaman canan Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandili. Bu kurgu ile kandilimizin bütün insanlığa yağmur ve geçim getirmesini Allah’tan niyaz haysiyet, hemşehrilerimizin ve bilcümle İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim” dedi. – KONYA

Share: