Ankara gündem: Müstakil Özel: 100’üncü yılda Cumhuriyet Altını Balosu, Çankaya Köşkü’nde olacak

CHP Ekip Başkanvekili Müstakil Özel, “100’üncü yılda Cumhuriyet balosu olacak. Atatürk’ün bütün yaptığı o Cumhuriyet Altını Balosu’nun davetiyesi olacak. Davetiyenin altında meydan yazacak. Düzlük kısmında Atatürk’ün emaneti Atatürk Orman Çiftliği’nin böğrüne hançer kabil saplanmış içtima adresi değil, müstahak olduğu kadar Çankaya Köşkü yazacak. İmza kimin olacak? Bakın onu söylemeyeyim, politika olur” dedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde ilçe ve uray yoluyla planlı Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Sonuç Festivali’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk eliyle ilçeye adının verilişinin 100’üncü yıl dönümü tebrik kartı etkinlikleri yapıldı. Takım takımı eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki kortejle başlayan etkinliklere, Kaymakam Orhan Altun, CHP Ekip Başkanvekili Mutlak Hususi, CHP Sazak Mebus Şanlı Usta Başarır, CHP Antalya milletvekilleri Aydın Özer, Cavit Halis, Rafet Efe, Gazipaşa Şehremini Mehmet Mehabetli Yılmayan, SELIM Öğür Gazipaşa İlçe Başkanı Şanlı Doğan, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Festivalin açılış kurdelesinin kesilmesinin peşi sıra halk oyunları ekibi eylem yaptı.

Açılışta konuşan Kaymakam Orhan Altun, Gazipaşa’evet isminin verilişinin 100’üncü yılını kutlamanın ve 12’nci kere festivali düzenlemekten bahtiyarlık duyduklarını söyledi.İlçe insanlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini, 100 yıldır gururla ve onurla taşıdığından bahseden Şehremini Mehmet Ulu Yılmayan ise Gazipaşa’da yetişen çekirdeksiz nar ile tropikal meyveleri, festivali vasıtasıyla tanıtmayı hedeflediklerini dile getirdi.CHP Ekip Başkanvekili Müstakil Hususi ise şunları söyledi: “Çokça soruyorlar sizin adayınız kim olacak? Bakın size siyasal bir cevabım bulunmayan ama şöyle aynı cevabım var. 100’üncü sene, 29 Ekim 2023 evet. 100’üncü yılda Cumhuriyet Altını Balosu olacak. Atatürk’ün hep yaptığı o Cumhuriyet Altını balosunun bire bir davetiyesi olacak. Davetiyenin altında kayran yazacak. Saha kısmında emniyetli olun Atatürk’ün emaneti Atatürk Orman Çiftliği’nin böğrüne cembiye gibi saplanmış içtima adresi değil, layık olduğu gibi Çankaya Köşkü yazacak. İmza kimin olacak? Bakın onu gene söylemeyeyim, politika evet. Eşlem vereyim. O imzayı gören siz değil de bu ilçeye adını veren Gazi Ağırbaşlı olsa şöyle diyecek; ‘İşte benim Cumhuriyetim. İşte Cumhuriyetimim 100’üncü yılı, aha o 100’üncü yılın Reisicumhur.”FESTİVAL 2 PERIYOT SÜRECEK

Festivale katılanlar nar ile tropikal ürünlerin bulunduğu stantları gezerek, çekirdeksiz nar ve meyvelerin tadına baktı. 2 zaman sürecek festival kapsamında genişlik iri nar yetiştiriciliği, sunu bol nar, nardan piramit, yeryüzü haddinden fazla nar suyu sıkımı, nar tanesi düşürmeden yeme yarışması yapılacak.

Share: