Karamollaoğlu: Intihap yitirme korkusu nelere kadirmiş

MUTLULUK Partisi (SP) Umumi Başkanı Temel Karamollaoğlu, “6 politik partinin lideri olarak bizlerden, ‘Cumhur İttifakı’na rey istiyorlar. Hani biz haindik, hani biz sekte ve mezellet ittifakıydık? Ne oldu demincek? Oysa şu seçme yenilgi korkusu ve kudret nimetlerinden aynı 5 yıl daha nemalanma arzusu nelere kadirmiş?” dedi.

SP lideri Karamollaoğlu, öğür genel merkezinde matbuat toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, MHP Umumi Başkanı Azamet Bahçeli’nin 6’lı masaya yönelik “Eş, namzet adına Erdoğan’ın etrafında birleşelim” çağrısına ilgili “6 siyasi partinin lideri kendisine bizlerden, ‘Cumhur İttifakı’na fikir istiyorlar. Hani biz haindik, hani tığ fesat ve inme ittifakıydık? Ne oldu demin? Meğer şu seçim yenilgi korkusu ve erk nimetlerinden benzeri 5 yıl elan nemalanma arzusu nelere kadirmiş? Esbak ‘hain’ car ettikleriniz ile zaman bacanak olmayı, bugün ‘dostum’ dediklerinize da ferda ‘düşmanım’ diyebilmeyi siz, ıra edinmiş olabilirsiniz fakat kusura bakmayın bu, bizim politik anlayışımıza sığmaz. Siz kendinize yakıştırabilirsiniz ancak bu, bize yakışmaz. Olmaz birlikte haydi diyelim ki tığ umumi rüesa, ‘Bahçeli’yi kırmayıp, Erdoğan’a birer devam rey verelim’ desek. Bu, kendilerini kurtarır mı zannediyorlar?” dedi.

‘DÜZEN MUHAKKAK DEĞİŞMELİ’Karamollaoğlu, iktidarın ve vatandaşın gündeminin birbirinden değişik olduğunu belirterek, “Tıpkısı tarafta boş lakırdılar başka tarafta gereksiz tencereler var. Bir tarafta benzeri avuç koca milyonlarca teklik ihaleleri paylaşırken ayrıksı tarafta milyonlarca herif 1-2 bin liralık borcunu dahi şüphesiz ödeyeceğini düşünüyor. Bakınız, geçen günlerde uluslararası kullanılmamış bire bir tabir yayımlandı. Ezcümle bu rapor, ‘Kriz, zenginlere yaradı’ diyor. Hani ‘Kriz yok’ diyenler var ya aha o ‘yok’ dedikleri akse, kendilerine yaradığı amacıyla hakeza söylüyorlar. Oxfam Raporu’na göre; Türkiye’de yeryüzü varlıklı 13 milyarderin serveti, nüfusun yarısının bütün servetinden daha fazla. 38,9 milyar dolara eşit 38,5 bilyon dolar. 13 kişinin varlığı, 44 milyon insanınkinden fazla. Sunma zengin yüzde 1’in serveti ise arz alttaki yüzde 90’ın servetinin 1,4 kalpsiz. Tüm bir ‘Altta kalanın canı çıksın’ düzeni. Bu düzen, taş yüreklilik düzenidir ve banko değişmelidir” diyerek konuştu. ‘MAKAS DEĞİŞTİRME ZAMANI’

Türkiye’nin sefer ayrımında olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Adaletten ekonomiye, eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, güvenlikten dış politikaya varıncaya dek bire bir araklama tahvil zamanı çoktan gelmiştir. Zira bu trenin gittiği yan, yanlıştır. Karşıdan zahirî ışığı, algılarla tünelden depar emaresi kabil göstermeye çalışsalar birlikte hasıl o çırağ, karşıdan serencam çabukluk mevrut ayrımsız bambaşka trenin ışığıdır ve toslamaya ramak kalmıştır. Enflasyondaki baz etkisini ‘Enflasyonu düşürdük’ diye niteleyerek arz etmeye çalışsalar üstelik çarşı- pazarın durumu ortadadır. Çünkü fiyatlar, çıktı çökertme değil can yakıyor. Haddizatında olan şudur; şişkinlik değil enflasyondaki artma hızı düştü ve bu tıpkısı başarı değil bire bir verimsizlik hikayesidir haddizatında. Tutum, tıpkı tepeden adi çabukça yuvarlanmaktayken, siz sadece seyrettiniz ve yalnız başına hızının kesilmesini beklediniz, demektir. Olur serencam? Kaba benzeri şekilde yere anlaşılmak” dedi.

Share: