CHP’li Ağbaba: “EYT adeta uzun hayvan hikayesine dönmüş durumda”

CHP Genel Komutan Yardımcısı, Malatya Saylav Ege Ağbaba, “EYT adeta yılan hikayesine dönmüş durumda. İpe un sererek bu işten yırtmaya çalışıyorlar.” dedi.

Ağbaba, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, EYT sorununun, CHP’nin sıkça dile getirmesiyle iktidarın gündemine girdiğini ancak hala TBMM gündemine gelemediğini söyledi.

Bu konuda iktidar yetkililerinin ayrımlı açıklamalarda bulunduğunu belirten Ağbaba, yapılan herhangi bir açıklamada “mahsus” kelimesinin saha aldığını kaydetti.

Ağbaba, “EYT adeta uzun hayvan hikayesine dönmüş durumda. İpe un sererek bu işten yırtmaya çalışıyorlar.” diye konuştu.

CHP olarak EYT sorununun peşini bırakmayacaklarını kaydeden Ağbaba, bir soy Meclis’e gelemeyen düzenlemenin, içeriğine üstelik kredi olmadıklarını tabir etti.

Teklifte nakıs primleri olanlar için istikraz hakkı getirilip getirilmeyeceğini soran Ağbaba, şunları kaydetti:

“İlgili yasaya göre tevellüt, askerlik şeklinde borçlanarak sigorta sarrafiye tarihini geriye çevrik işletme hakkı var mı? Bent-Kurlu esnafımızın 2000 yılı öncesi üzere istikraz hakkı var mı? Stajyer ve çıraklar üzere rastgele düzenleme var mı? Bu konuların hepsi belirsizliğini koruyor. Hükümetin açıklamalarına rağmen bibi aynı etap atılabilmiş değil. CHP kendisine yaşanan parçalanmamış sorunları ortadan kaldıracak, emeklilik yaşını ülke gerçeklerine akla yatkın seviyeye çekecek düzenlemeleri hayata geçireceğiz.”

Share: