Reisicumhur Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta seçim çağrısına CHP’den kesin burun: 6 Nisan’dan ahir her gündüz senin koltuğun içindir

Kamuoyunda seçimlerin erkene alınacağı konuşulurken, YANLIŞSIZ Tümen ekip toplantısında konuşan Cumhur Reisi Erdoğan, 14 Mayıs 1950’de Menderes’in “Yeter bayram milletin” çıkışını hatırlattı. Erdoğan, “Milletimiz 73 sene bilahare 6’lı masaya bir dönem ‘Kâfi’ diyecek” diye konuştu. Erdoğan’ın bu çıkışı seçimin 14 Mayıs’ta yapılacağı şeklinde yorumlandı. CHP’den Erdoğan’ın bu sözlerine evvel cevap geldi.

“SEÇİM TARİHİNİ BELİRLEMİŞSİN, HAYIRLI OLSUN”

TBMM’de düzenlediği matbuat toplantısında seçme tarihine ilişik değerlendirmelerde kâin Özkoç, “Seçim tarihini belirlemişsin, aynalı olsun. Demişsin kim Mayıs’ın 14’ü… Aynı kez elan sözünün arkasında duramadın. ‘Seçme haziranda olacak, vaktiyle olacak’ demiştin, o sözünü bile tutamadın” dedi.

14 MAYIS’A İTİRAZ ETTİ

Özkoç 14 Mayıs kararına itiraz ederek, “Biz sana dedik ki ‘6 Nisan’dan evvel seçim olursa bu ulus içindir, 6 Nisan’dan sonraki seçim saray ve senin koltuğun içindir.’ Sen milleti düşünmediğin üzere, kendin amacıyla tıpkı seçim tarihi belirledin” ifadelerini kullandı.

“AKIBET KERE SENİN ALDIĞIN KARARA MİLLET UYMAK ZORUNDA KALACAK”

“Ve biz kavim namına buna adapte olmak zorundayız ama bu kavim serencam kat senin aldığın bu karara adapte olmak zorunda kalacak” diyen Özkoç, “Düş ediyorum kim eş akılla akıntı fail vekil sistemde güçler ayrılığında gene kredili Türkiye Cumhuriyetin noktasına dirimsel” açıklamalarında bulundu.

Share: