Kadeh mızrap hastası canlı kızın Ayasofya’yı rüyet hayali hakikat oldu

Kahramanmaraş’ta anadan doğma içki mızrap hastası 19 yaşındaki İkra İmalı, görmeyi tayf ettiği Ayasofya-i Mefret Cami-i Şerifi’ni gezdi.

Türkoğlu ilçesine tutkun kırsal Yeşilyöre Mahallesi’nde ailesiyle canlı İmalı, içtimai medyada Türkoğlu Belediyesinin “Fon vücut gerçekleştirelim” projesinin ilanıyla karşılaştı.

İmalı, Ayasofya-i Koskocaman Cami-i Şerifi’ni gezebilme hayalini yapmak için Belediye Reisi Osman Aydınlık’a ulaşarak müzaheret istedi.

Başkan Okumuş’un talimatı ile evinden alınan İmalı, proje kapsamında makbul “Kahramanlar diyarından Payitaht’a” programı ile İstanbul’a gönderildi.

Cam kemik hastası İmalı, proje yardımıyla Ayasofya-i Muhteşem Cami-i Şerifi’ni gezerek, hayaline kavuştu.

Belediye Başkanı Kültürlü, AA muhabirine, gailesiz kızın talebini on paralık doğaç kabul ettiğini belirterek “İlçemizde apayrı hastalarımız birlikte var amma İkra hayata tutunanlardan birisi. Biz dahi bu hayata tutunmada bir nebze da olsun kendisinin yüreğine akarsu serpip on paralık göremeyeceği bir kenti göstermenin heyecanını yaşıyoruz.” diye konuştu.

Entelektüel, proje kapsamında uyguladıkları gezi programlarıyla şu temel büyüklüğünde 750 kadının İstanbul başta tevessül etmek için çeşitli kentlere gönderildiğini dile getirdi.

Osman Aydınlık, “Kahramanlar diyarından Payitaht’a” seyahat programı ile bile İstanbul’u tek görmemiş 15 bin kadının belli periyotlarda ücretsiz adına İstanbul’a gönderileceğini sözlerine ekledi.

İkra İmalı birlikte yıllardır görmeyi görüntü ettiği Ayasofya’ya gidebilmenin sevincini yaşadığını belirtti.

Share: