Yozgatlılar taşımalık site kampanyası başlattı

Yozgatlı toplum örgütü ve belediyeler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedelere taşımalık şehir bina etmek amacıyla mikro içi ve dışında kampanya başlattı.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan, yaptığı kayıtlı açıklamada, ülkenin depremlerin ardından yaraları buyurmak namına seferberlik ruhuyla mücahede gösterdiğini, kendilerinin bile acun genelinde faaliyeti olan Yozgatlı dernekler ve Yozgat’ın 14 belediyesinin katılımıyla kampanya başlattıklarını belirtti.

Deprem bölgesinde devlet görevlilerinin göstereceği yerde evvel etapta 66 konteynerden oluşan benzeri site kurmayı planladıklarını nâkil Çağan, “Asrın felaketi namına nitelendirilen bu dokuz canlı süreçten hep alay malay çıkacağımızı bittabi biliyor ve bu süreçte depremzede kardeşlerimizin konaklayacağı ayrımsız yaşam merkezi sağlamak için temas ve beraberlik içre konteyner site kurarak yaraları bire bir nebze kabul etmek istiyoruz. Yozgat’ın 14 belediyesi dahi katılacak, altyapısı Yozgat ve Sarıkaya belediyeleri eliyle yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Çağan, vatandaşların güçlükle içi üzere “Yozgat Vakfı” namına, yetersiz dışında yaşayanlar için üstelik Almanya Yozgatlılar Federasyonu hesabına “Konteyner” yazarak yardımda bulunabileceklerini kaydetti.

Kampanyaya destek veren toplum örgütü ve belediyeler ise şöyle:

“Kayseri Yozgatlılar Federasyonu, Almanya Yozgatlılar Federasyonu, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Trakya Yozgatlılar Federasyonu, İstanbul’daki Anadolu Karye Dernekleri Federasyonu, Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu, Almanya Bremen Yozgatlılar Derneği, Hollanda 66 Yozgatlılar Den Hagg Derneği, Avusturya Akdağmadeni Yardımlaşma Derneği ve Yozgat Vakfı ile Yozgat Belediyesi, Akdağmadeni Belediyesi, Aydıncık Belediyesi, Boğazlıyan Belediyesi, Çandır Belediyesi, Çayıralan Belediyesi, Çekerek Belediyesi, Kadışehri Belediyesi, Saraykent Belediyesi, Sarıkaya Belediyesi, Sorgun Belediyesi, Şefaatli Belediyesi, Yeni Fakılı Belediyesi, Yerköy Belediyesi ve Çiğdemli Belediyesi.”

Share: