Iştiyak Ertek’in okyanusa düşüp kaybolmasıyla ilişik iddialar nikbet uyandırdı! Mücevherleri üstelik kayıpmış

70 yaşındaki hisse senedi insanı Ikbal Ertek, dinlence üzere gittiği Tahiti’de 25 Ekim’dahi Norwegian Spirit ünlü gemiden Pasifik Okyanusu’na düştü. Arzu Ertek’i arama çalışmaları bugüne kadar müspet serencam vermedi. Ertek’in oğlu Mavi Atuk, Tahiti’ye anbean yetkililerle görüştü. Ertek’e ulaşılamaması yerinde 11 Kasım’bile İstanbul’de gıyabi cenaze namazı kılınıp merasim düzenleneceği öğrenildi.

ÇOK YÖNLÜ SORMACA BAŞLATILDI

Bu arada, olayın meydana geldiği Norwegian Spirit ünlü gemi Tahiti’dahi mevcut Papeete limanına geldikten sonraları ilçe ile ilişkin çok yönlü soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

YOKLUĞU, SAATLER SONRA AYIRT EDİLDİ

HaberTürk’ün haberine göre elde edilen bulgular Ertek’in gemiden atılan olabileceği ihtimalini de akıllara getirdi. Edinilen bilgiye bakarak Ertek saat 01.24’te okyanusa düştü ve gemideki yokluğu 20 saatten sonradan fark edildi. Ertek’in beraberinde mevcut ayvaz arkadaşının, sevgilisinin yokluğunu hangi zaman ayirt ettiği ve bu durumu sefine yönetimine dakikasında bildirip bildirmediği nazik soru işareti oluşturuyor. Antrparantez gemi yönetiminin arama çalışmalarının başlatılmasında birlikte çok kısık ihmallerde bulunduğu da değerlendiriliyor. Anket hem sefine yetkililerin hem dahi esrarengiz erkek arkadaşın çevresinde yoğunlaştırılıyor.

MÜCEVHERLERİ KAYIP

Öte yandan lükse düşkünlüğü ile aşina Ertek’in dinlence üzere yanı sıra götürdüğü mücevherlerin odasında bulunmaması dahi cinayet iddiasını akıllara getirdi. Adlı ismin ailesi, Ertek’in ölümünün aydınlanması amacıyla soruşturmanın sonuçlandırılmasını bekliyor.

Share: