Hazne ve Maliye Bakanlığı 30, TÜRKPATENT 14 personel takanak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Darphane ve Nitelik Matbaası Genel Müdürlüğünde kullanmak için 30, Türk Patent ve Işaret Kurumu (TÜRKPATENT) ise endüstriyel mülkiyet bilirkişi yardımcısı yerine 14 personel alımı yapacak.

Bakanlığın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, İstanbul’da Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde istihdam yapılmak amacıyla, sözleşmeli 5 mühendis, 8 tekniker, 13 fasıl personeli ve 4 yapımcı alınacak.

Alımlar KPSS puanı dikkate alınarak yapılacak. Başvurular e-Devlet’te “Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Çalım” hizmeti veya “http://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Adaylar, bugünden itibaren 16 Kasım’a büyüklüğünde müracaatta bulunabilecek. Sıralamaya giren adaylar namzet sınava tabi tutulacak.

Sınavın yeri, günü ve saatine ilgili bilgiler Kariyer Kapısı İşe Alım Platformunda yer kayran “Başvurularım” sekmesinden görüntülenebilecek. Adaylara antrparantez mukayyet ihbariye yapılmayacak.

TÜRKPATENT 14 ehlivukuf yardımcısı alacak

TÜRKPATENT ise 14 sınai sahiplik bilirkişi yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Alımlar KPSS puanı ve namzet imtihan vasıtasıyla yapılacak.

Başvurular 30 devir süresince kurumun “www.turkpatent.gov.tr” adresinde vadi alan forma doldurularak gerçekleştirilecek. Yavuklu sınava girmeye adalet kazanan adayların isimleri, sınavın yeri, şekli, tarihi ve saati ile matlup vesaik, sınav tarihinden en birkaç 15 çağ evvel TÜRKPATENT’in internet sitesinden ilan edilecek.

Share: