Icra Vekili Yardımcısı Özkan Çetin kayaç mezarlarını gezdi

Bakan Yardımcısı Özkan Güç kaya mezarlarını gezdi

UŞAK – Hars ve Turizm Nazır Yardımcısı Özgül Özkan Zor, Yardımcı’ın Ulubey ilçesine gelerek tarihi Blaundus Antik Kent’te incelemelerde bulundu.

Hars ve Turizm Vekil Yardımcısı Özgül Özkan Müşkül, üç tarafı az çok koyu ve dik vadiler ile dönük benzeri yarımada bire bir bir yapı üzerinde müesses olan Blaundus Antik Kent’e gelerek buralarda incelemelerde bulundu. Antika Kent’te hafriyat özne yetkililerden yapılar için bilgiler alırken yapılacak olan yeni çalışmalar karşı de meşveret yaptı. Sonrasında “Kaya Mezarları” olarak de bilinen mezarları gezerek, içerisindeki duvarlar ve tavanlar asık dalları, üzüm salkımları, çelenk ve çiçek kadar zar resimleriyle süslenen yerlerde tetkik yaptı.

Daha sonrasında İnay Köyü’nde mevcut İnay Hanı’nda birlikte incelemelerde mevcut Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Zor, sonrasında beraberindeki heyetle gelişigüzel Ulubey Kanyonları’na gelerek cam terasta kanyonları inceledi. Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Müşkül’a Yardımcı Belediye Reisi Mehmet Çakın, Ulubey Şehremini Veli Koçlu zevcelik etti.

Ulubey ilçesindeki programı serencam bulan Icra Vekili Yardımcısı Özkan Çetin, beraberindeki heyetle birlikte Çeltek Merkez’de mevcut Çeltek Müzesi’ne gitti. Burada müzedeki yapıları inceleyen Zor, sonrasında müzedeki bala oyun alanı ve Hüsnü Kazım Öner’in kadrajından uşak sergisinin açılışını yaptı.Share: