Kaza anında babasıyla telefonda konuşuyordu

Kaymakamlık çabucak babasıyla telefonda konuşuyordu

Otobüs kazasında hayatını kaybeden Bayraktutan Van’üstelik toprağa verildi

Son sözü ‘ağababa otobüs gidiyor’ oldu

VAN – Dert’nın Tutak ilçesinde sâri otobüsünün tır ve taraf yatan şeker pancarı yüklü kamyona çarptığı kazada yaşamını yitiren 8 kişiden biri olan Serhat Bayraktutan, memleketi Van’ın Özalp ilçesinde toprağa verildi.

Van’dan Ankara’ya giden Abdulkerim Kınay’ın yönetimindeki 34 EG 1164 plakalı geçici otobüsü, 7 Kasım’da Kabza ilçe girişinde kontrolden çıkarak tır ve yan yatan kamyona çarpması sonucu 7 can görüngü durumunda tıpkı güç ise kaldırıldığı Erzurum’dahi hayatını kaybetmişti. DNA testi ve otopsilerin ardından 8 kişinin cenazesi, Dert Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi morgundan yakınları yoluyla zaman doğrulama alındı.

Kazada hayatını kaybedenlerden biri olan Serhat Bayraktutan’ın cenazesi dahi ailesi aracılığıyla tasdik alınarak Van’ın Özalp ilçesine getirildi. İlçenin Çamurlu ilçesine getirilen Bayraktutan’ın cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

“Akıbet sözü ‘ağababa otobüs gidiyor’ oldu”

Baba Yarısı Abdullah Bayrakrutan, yeğeninin Kars Kafkas Üniversite Türkçe Öğretmenliği Bölümünde okuduğunu belirterek, artan serencam tıpkısı dersinin sınavını çevirmek amacıyla Kars’a gezmek için yola çıktığını söyledi. Bu esnada Veca’nın Kabza ilçesindeki kazada hayatını kaybettiğini söyleyen Bayraktutan, “Kazanın olduğu esnada babası ile telefonda konuşuyordu. Babasıyla konuşurken tıpkı numaralı koltukta oturduğunu söyledi. O anda ‘ata otobüs gidiyor’ dedikten sonra telefonun sesi gitti. O andan sonrası bir kalem namına ulaşamadık” dedi.

Amca Selahattin Bayraktutan de, yeğeninin sınav üzere Kars’a gideceğini belirterek, “Biz babası ile birlikteydik. Babasıyla telefonda konuşuyordu. O tam ‘cet cet tığ kaymakamlık yaptık’ dedi. Henüz de kendisinden tıpkısı bili alamadık” diyerek konuştu.

Share: