AFAD, Düzce depreminin yıldönümünde mevki çapında eş zamanlı yer sarsıntısı tatbikatı yapacak

Facia ve Evgin Genişlik Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 12 Son Teşrin 1999 Düzce depreminin yıldönümünde umum Türkiye’de senkronik yapılacak “Çök-Yerleştirme-Tutun” tatbikatını hatırlamak üzere çökertme telefonlarına niyet gönderdi.

12 KASIM’DAKİ TATBİKATI HATIRLATTI

AFAD eliyle gönderilen mesajda şu ifadelere vadi verildi: “12 Teşrinisani 18.57’de Deprem Andaç “Çök-Rabıta-Tutun” büyüklük tatbikatı yapıyoruz. Hareket anında yapılması gerekenler amacıyla: https://bit.ly/sarsıntı-ani .”

TATBİKATA ÖZEL MESAJ

Tüm telefon operatörlerinden kullanıcılarına büyüklük genelinde SMS ve CMAS manevra brifing mesajı gönderilecek. Tatbikata, öğrenci yurtları, kamu kurum ve kuruluşlarının lojmanları ile tatbikat saatinde faaliyetine bitmeme fail özel eğitim bilimi kurumları, tecim ve endüstri odalarına tutkun endüstri kuruluşları, hususi bünye ve işletmeler bilgilendirilerek, üretimi aksatmayacak şekilde, tatbikata katılması motivasyon edilecek. İl ve ilçelerde yekpare ekol yöneticileri ve öğretmenler tatbikat karşı bilgilendirilecek ve öğretmenler, ‘Çök-Düzen-Tutun’ hareketini öğrencilere anlatarak tatbikat saatinde tekmil öğrencilerin aileleriyle birlikte evlerinde tatbikata katılmalarını sağlayacak.

BU AKŞAM EZANI ÖĞRENCİ YURTLARINDA TATBİKAT VAR

Ayrıca bu akşam saat 21.00’da Türkiye genelinde 81 ilde bulunan mektepli yurtlarında senkronik yer sarsıntısı tatbikatı gerçekleştirilecek. Manevra öncesi Ankara’da Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı KYK Cebeci Site Kız Mektepli Yurdunda saat 20.30’da tatbikat brifing toplantısı yapılacak.

7 ŞEHİRDE CANLI BAĞLANTI

Öte yandan 7 ilde, İl Valileri, GSB İl Müdürleri ve İl AFAD Müdürleri ile canlı bağlantı düzenlenecek.

O iller ve yurtlar şu şekilde:

“İstanbul- Fatih Padişah Mehmet Koca Mektepli Yurdu, İzmir- Zübeyde Hatun Mektepli Kız Yurdu, Adana – Çukurova Koca Öğrenci Yurdu, Kayseri- Melikgazi Kız Mektepli Yurdu, Kahramanmaraş- Afşar Mektepli Kız Öğrenci Yurdu, Erzurum- Abdurrahman Gazi Kız Öğrenci Yurdu, Van-Aişe Sıddıka Öğrenci Ayvaz Mektepli Yurdu.”

Share: