Güvence BBVA sendikasyon kredisini içtimai kriterler odağında yeniledi

Güvence BBVA ev dışı istikraz programı kapsamında uluslararası piyasalardan sağladığı sendikasyon kredisini %100 yerine yeniledi. 367 devir vadeli 283,5 milyon ESIR doları ve 290,5 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması 16 ülkeden 30 bankanın katılımıyla imzalandı.

Dış ticaretin finansmanı ile umumi kurumsal amaçlarla kullanılacak kredinin bütün maliyeti sırasıyla SOFR +% 2,75 ve Euribor+ %2,10 kendisine gerçekleşirken, el işi toplamda %125,12 oranında dilek geldi. İki yıl önceki dünyanın evvel ESG kriterlerine tutkun sendikasyon kredisini hayata geçiren Garanti BBVA, bu sendikasyon kredisini ise farklılaştırarak içtimai kriterlere endeksli yenileyip sürdürülebilir para alanında öncü uygulamalarını devam ettirmiş oldu.

Sağlanan güven çerçevesinde Garanti BBVA’nın vermiş olduğu hedeflerin kontrolü amacıyla atanmış uluslararası teftiş şirketi, imtihan tarihlerinde uygun kalınan hedefleri değerlendirecek. Hedeflerin başarıyla gerçekleştirilmesi halinde ise getiri indirimine gidilecek.

Sendikasyon kredisiyle ilişik namına görüşlerini bildiren Güvence BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Bankamızın yeryüzü önemli stratejik önceliği haline mevrut iklim değişikliği ile savaş ve ayrıntılı tahaccüm odağımız doğrultusunda, sürdürülebilir mal piyasasının gelişimine önderlik etmeyi sürdürüyoruz. 16 yılı fazla süredir söylemi eyleme dönüştürerek rastgele ant yapılmamış olanı etme ve sektöre kat sayı olma vizyonuyla çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Bu kapsamda, sürdürülebilirlikle bağlantılı sendikasyon kredisini bu kat toplumsal kriterler odağında yenilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sağladığımız bu kredinin maliyeti kadın bilge ortaklı işletmeler ve az KOBİ’lere sağlanan finansman tutarı ile 6 defa vadi aldığımız Bloomberg Seks Eşitliği Endeksi’nde 2023 yılında bile düz kabul etmek kabilinden kompetitif hedeflere endeksli olacak. Ciddi önceliklerimiz odağında verdiğimiz taahhütlerin ve üstlendiğimiz misyonun mefret ayrımsız yansıması olan sendikasyon kredisinin yenilenmesi, tıpkısı zamanda Güvence BBVA’nın yurtdışı finansman piyasasındaki sürdürülebilir fonlama cumhur gücünün de altını çiziyor. Bankamız, arsıulusal bankaların ve yatırımcıların Türkiye’de hizmet etmek isteyeceği önce banka olma vizyonu doğrultusunda, hayatiyetli muhabir bankacılık zehir, deneyimli ekibi ve iş cumhur kabiliyetindeki başarısıyla sektördeki avangart konumunu de aynı misil daha kanıtladı.” dedi.

BBVA, Güvence’deki payını yüzdelik 85,97’ye çıkardı

 

Türkiye’bile Para sektöründe ilk defa Garanti BBVA Işlek’den Ekolojik Durumum…

 

Garanti BBVA, G20 Zirvesi’nde sürdürülebilir mal çalışmalarını anlattı

 

Garanti BBVA, ABB ile birlikte elektrikli komütatör şarj istasyonu üzere alışveriş kredisi sağlıyor

 

Share: