Giresun’da erkek berberi ve kuaförler depremzedelere ücretsiz bakım veriyor

Giresun’da perukar ve kuaförler depremzedelere ücretsiz bakım veriyor

GİRESUN – Giresun’da fahri karı ve eş kuaförleri, şehirde mihman edilen depremzedelerin saç bakımlarını ücretsiz aynı şekilde yapıyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerin ardından Giresun’a gelen 5 bin 20 depremzede yurtlarda, misafirhanelerde ve evlerde ağırlanıyor. Giresun Berberler, Kuaförler ve Gösteriş Salonları Odası, Giresun’da misafir edilen depremzedelerin saç bakımlarını ücretsiz olarak fora etmek üzere seferber oldu.

Giresun Berberler, Kuaförler ve Görk Salonları Odası Başkanı Ayhan Konar, Giresun Belediyesi’nin desteğiyle alay malay belediyenin munzam bakım binasında dönüşümlü şekilde 15 karı ve 20 ayvaz kuaförünün gönüllü kendisine depremzedelere ücretsiz hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Konar, “Görüyoruz ki kısaca 5 bin afetzede şehrimizde bulunmakta. Bu vesileyle onlarında toplumsal bakım anlamında ihtiyaçları olduğunu düşünerekten gönüllü ekibimizle beraber bugün sahaya çıktık. Belediyemizin bize tahsis ettiği araçlarla nakil programı gerçekleştirerek hizmeti başlattık. Biz evvel günden beri rastgele şekilde afetzedelerimizin yanında olduğumuzu beyan ettik. Bizde imkanlar dahilinde elimizi taşın altına koyduk. Fahri yoldaşlarıma verdiği desteklerden yağlık teşekkür ediyorum. Tığ tıpkısı güne aldırmak anlamında yola çıkacak değiliz. Buraya mihman namına mevrut afetzedelerimizi bir şekilde gelişim yerlerimizde da ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı tabir ederek devamını getireceğimizi gerçekleştirme ediyoruz” şeklinde konuştu.

Oda Başkanı Konar, depremzedelerin antrparantez berber ve kuaförlerde birlikte ücretsiz yerine saç bakımı yaptırabileceklerini sözlerine ekledi.

Share: