Başkan Şenlikoğlu, sarsıntı afetinde görev fail personellerine teşekkürname plaketi verdi

Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, hareket felaketinin peşi sıra bölgeye her an arama istirdat ilkin gelmek için bir nice çalışmaya katılan Giresun Belediyesi ekibini, Kermen Içtimai Tesislerinde misafir etti. Giresun Belediyesi ekibine teşekkürname plaketi veren Başkan Şenlikoğlu, “Tanrı tıpkı elan bizlere böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Tüm Türkiye’yi kanun boğan hareket afetinin arkası sıra kapanan yollara rağmen 19 saatlik tıpkı yolculukla bölgeye ilk adına Giresun İtfaiyesi’nin ulaştığını hatırlatan Başbuğ Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Tafsilatlı benzeri yolculuğun peşi sıra bölgeye ulaştık. Bulancak, Espiye ve Tirebolu kontrol kurtarma ekipleri dahi ekibimize katıldı. ‘Fehamet nerede?’ dedikleri bu haddizatında. Şevket burada; Giresun Belediyesi bile devletin tıpkısı parçasıdır. Arkadaşlarımızın aralıksız albeni şartlarına rağmen pekâlâ bir uğraş verdiğini bile orada gördüm. Şartlar ve müstevi hiçbir ant düşünülmedi. Oylumlu olan birey kurtarmaktı. Cılız aynı süreç değildi. 16 canı göçük altından çıkardık” dedi.

“Milletimize ve devletimize teşekkürname etmemiz lazım”

Komutan Şenlikoğlu, “Giresun Belediyesi adına 2 kurtarıcı, 10 kurtarma ekibi, 78 personel, hisse senedi makinelerimiz, kovanlık işlerimiz, cenaze aracımız ve personellerimiz, otopark ve bahçe personellerimiz, su ve kanaldan arkadaşlarımızla bölgedeydik. Orada şantiye şeklinde benzeri kayran oluşturduk. Bir taraftan arkadaşlarımız çalışırken, sair taraftan dahi AFAD’ın yönlendirilmesiyle çalışmalarımızı sürdürdük. AFAD toplantısında bize verilen fariza neticesinde arkadaşlarımızın başında kaldık. Nereye baksak 28 plak gördük. Üç dönme boyunca orada kaldık. Hatay bölgesinde şu anda vidanjörlerimiz var. Arılık İşleri Müdürlüğümüzden ekiplerimiz gene o bölgede. Arazözlerimiz çalışıyor tekrar. Milletimize ve devletimize teşekkürname etmemiz geçişsiz” diyerek konuştu.

“Bu felaketin boyutu anlatılırken zorlanıyoruz”

Giresun halkının bölgeye bindi yollamak için nazik fedakarlık gösterdiğini kaydeden Başbuğ Şenlikoğlu, “Ekin ve fuar alanımızdaki o yardımın bittabi aktığını ilk defa orada gördüm. Tabiatıyla bir nice gravite yaşadık ama kavim baran oldu, o yardımı yağdırdı. Belediyemize kurumlarımızın bağımlı ki desteği var. Milletimizin olaya bittabi erbap çıktığını orada gördük. Ağırlık zamanda milletimizin zahir sahiplendiğini gördük. Giresun Belediyesi olarak 40 civarı yardım aracını afet bölgemize ulaştırdık. Toplamda Giresun bölgesinden 200’e mümasil tır müzaheret bölgesine gitti. Şehrimizin üstelik bu anlamda böylesi afete ne kadar duyar olduğunu gördük. Tanrı razı olsun. Milletimiz göğsümüzü kabarttı. O canlı olarak insanımızı çıkarırken, Giresun Belediyesi’ni kısaltmak bizleri gururlandırdı. Bu felaketin boyutu anlatılırken zorlanıyoruz. 14 milyon insanı etkiledi. Neredeyse tıpkı Yunanistan büyüklüğünde bire bir alandan bahsediyoruz. Bu aha taşın altına elini sokan, enerjik yararlanmak için seferber olan herkesi tiran istekle kutluyorum” ifadelerini kullandı. – GİRESUN

Share: