AFYONKARAHİSAR – Türkiye’deki motokros şampiyonalarına yeni kategoriler eklenecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, önümüzdeki yıllarda şampiyonalara ayrımlı kategorileri eklemeyi planladıklarını belirtti.

Uçan, Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası yarışları üzere geldiği Afyonkarahisar’da AA muhabirine, TMF’nin organizasyonuyla sporcuların ve izleyicilerin ambiyansı efdal keyifli yarışlar yaşadığını söyledi.

Sporcuların Afyonkarahisar Motosiklet Sporları Merkezi’ndeki pistte dünya standartlarında yarıştığını vurgulayan Uçar, “Burada hem sporcular hem dahi izleyiciler hararetli yarışları strateji etti. Çok fena hâlde tıpkı organizasyonu gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki sene yeni gelişmelerle ve daha balaban rekabetin olduğu bir sezona baştan hazırlanacağız.”diye niteleyerek konuştu.

“Bu sene kadınlar kategorisini yıpranmamış başlattık”

Yarışlara katılan sporcuların 40’nın çocuk ve zinde kategorilerinde olduğuna değinen Uçan, Türkiye’nin yetersiz dışındaki şampiyonalarda mufassal yıllar baziçe edileceğini vurguladı.

Uçan, Türkiye’deki şampiyonalarda herhangi bir yıl kategorileri artırdıklarını belirterek,”Takımlar ile yarışçıların önerilerini ve taleplerini önemsiyor, dikkate alıyoruz. Yarışlarda bu sene kadınlar kategorisini yeni başlattık. İnşallah, önümüzdeki yıllarda şampiyonalara ayrımlı sınıflar eklemeyi planlıyoruz. Beceri kurulumuz alçak tedbir içinde. TMF’nin kullanılmamış takvimi açıkladığında birçok ayrımlı kategoride ve değişik branşlarda yarışları Türkiye’nin ciharıyek beraberinde yapmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: