Deutsche Bank Rusya personelini Berlin’e taşıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Deutsche Bank Rusya’daki teknoloji merkezinde çalışan yüzlerce çalışanını Berlin’deki merkezine yönlendiriyor. Alman bankası, Berlin’i Deutsche’nin yatırım ve kurumsal bankacılık aktiviteleri üzere teknoloji merkezi haline getirmeye değişmeyen verdi.

Financial News’in haberine göre, Deutsche Bank Rusya’de mevcut yaklaşık 1500 personeli üzere aileleriyle gelişigüzel Berlin’e gitme seçeneği sundu. Bankaya mümasil kaynaklar bu teklifin personelin yarısı tarafından kabul gördüğünü belirtiyor. Deutsche, bankanın Rusya merkezinde bulunan ve ülkede kalma konusunda değişmeyen bildiren çalışanlarla ilgili hangi yapılacağına ise henüz karar verebilmiş değil. Personelin anne görevi ise tecim ve şirket bankacılığı için yazılım anlamak ve bu yazılımların sürdürülebilirliğini ulaşmak.

Rusya’nın Ukrayna’yı engelleme etmesinin peşi sıra Deutsche Bank Mart ayında Rusya’daki operasyonlarını sınırlandıracağını açıklamıştı. Banka Rusya’daki kredilerinin ve toplanmış varlıklarının ilişkin olduğunu bildirmişti. Fakat Deutsche’nin uygulayım bilimi merkezi sebebiyle bölgedeki personel varlığı kebir seviyede ve bankanın siber asayiş riskleri buradan yürütülüyor.

Deutsche Bank’ın Rusya’daki personeli, bankanın yerel ve mahdut dışı teknoloji hisse senedi gücünün %5’kayınbirader oluşturuyor. Vezneci Rusya’daki operasyonun durdurulması halinde Asya karışma tutmak amacıyla değişik merkezlerindeki yetkinliklerini ölçebilmek amacıyla ruhsal gerilim testi uyguluyor.

Düzenlemeler sonucunda bankanın Berlin biriminde tahminî 1000 personel çalışacak. Deutsche’nin ayrıca Bükreş’te, KÖLE’de ve Asya’da dahi teknoloji merkezleri bulunuyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle gelişigüzel Garplı bankaların Rusya’evet yönelik yatırımları para dünyasının bildirme makro tartışma konularından biri haline geldi. Garplı ülkelerin uyguladığı yaptırımlar Rusya’nın küresel para sisteminin dışına itilmesi hedefliyordu. Ancak yaptırımlar ayrımsız zamanda Rusya’birlikte yatırımları bulunan Finans devlerinin beis etmesi anlamına geldi.

Deutsche Bank Rusya yatırımları açısından başka Avrupalı bankalara göre elan ongun bir konumda bulunuyor. İki büyük Avrupa bankası İtalyan UniCredit ve Fransız Société Générale çekişme geçmiş pırtlak verdiği sırada Rusya’dahi yerel operasyonları mevcut bankalar ortada vadi alıyordu. Fransız bankası yerli bankacılık birimini Rusya’nın genişlik varlıklı insanlarından ve evcil bankanın dahi sakat sahibi olan Vladimir Potanin’e mankafa satma konusunda anlaşmaya vardı.

UniCredit eş de karışma gelmek için yerel pres üzere bilcümle seçenekleri değerlendirdiğini belirtiyor. Banka yılın önce çeyrek altın bilançosunda 1,4 bilyon dolarlık güven kaybı karşılığı ayırdığını açıkladı. UniCredit ayrıca April böylece Rusya’da olan hep yatırımlarının 7 bilyon euro olduğunu açıkladı. Bu nicelik domestik işletmelerin yanı sora sınır dışı ve türev yatırımlarını da içeriyor.

Avrupa’da yüzlerce uçuş fesih edildi!

 

Rusya, Ukrayna ordusunun kayıplarını açıkladı

 

Norveç’ten Ukrayna’evet askeri bindi

 

Share: