26 büyüklük Ukrayna amacıyla tıpkısı araya geldi: Putin’i kızdıracak karar

Rusya’nın Ukrayna’evet saldırıları kestirmece 6 aydır bitmeme ederken, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta Danimarka, İngiltere ve Ukrayna’nın kuma familya sahipliğinde Ukrayna amacıyla hediye konferansı düzenlendi.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve Danimarka Savunma Bakanı Morton Bodskov’un katılımıyla gerçekleşen bergüzar konferansında bakanlar, Ukrayna’ya ümranlı munzam mali yardımla beraber silah sistemleri, askeri eğitim bilimi, haddinden fazla namlulu roket sistemleri bağışlanacağını söyledi.

26 ÜLKEDEN BINDI KARARI

Danimarka Defans Bakanı Morten Bodskov yaptığı açıklamada, 26 Mağribî ülkenin Ukrayna’nın Rusya’evet karşı askeri yeteneklerini çoğaltmak üzere 1,55 bilyon dolarlık askeri arkalama sözü verdiğini belirterek, Danimarka’nın Ukrayna’evet mali yardımını 113 milyon dolar daha artıracağını belirtti.

Bodskov, “Bu, Avrupa ve bağımsız dünyanın konusunda düz yazı edildiği değerlere cebin tıpkısı savaştır. Bugün Ukrayna’yı sübvansiyon taahhüdümüzü yeniden tasdik ediyoruz” ifadelerini kullanarak, Ukrayna halkına seslenerek, “Sizi fon kırıklığına uğratmayacağız” dedi. Bodskov, Polonya, Slovakya ve Çekya savunma bakanlarının futbolcu sistemleri, cephane ve başka askeri teçhizat üretimini Ukrayna’evet genişletmeye arzulu olduklarının sinyallerini verdiğini söyledi.

“ORTAKLARIMIZ FİNANSMANA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU BİLİYORLAR”

Ukrayna Defans Bakanı Reznikov ise, “Ortaklarımız finansmana ihtiyacımız olduğunu biliyorlar ve bizi finansal olarak desteklemeye hazır olduklarını dile getirdiler” ifadelerini kullandı.

“UKRAYNA’YA YARDIM IKA KONUSUNDAKİ İSTEĞİMİZ ARTIYOR”

İngiltere Defans Bakanı Wallace yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

*Ukrayna’ya arkalama etme konusundaki isteğimiz daha üstelik artıyor. Bu toplantıdan daha aşkın üstenme, elan fazla finansman, daha çok yetişek sözü ve askeri müzaheret sözüyle çıktık. Hepsinin amacı Ukrayna’nın kazanmasına, egemenliğini savunmasına arkalamak ve Putin’in emellerinin başarısız olmasını tedarik etmek için tasarlandı.

*Bu serencam askeri bindi dilimi, Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Zalim saldırganlığına ve alt bölüm gözetmeden kullandığı silahlara cebin savunmasına bitmeme etmesini sağlayacaktır.

*Devam fail desteğimiz haddinden fazla örtüsüz tıpkısı kuvve gönderiyor, İngiltere ve uluslararası sosyete bu yasadışı savaşa karşı olmaya devam ediyor. beraberinde duracak ve Putin’in işgaline alın savunmalarına arkalamak için Ukrayna’ya askeri yardım sağlayacağız.

“RUSYA BİRÇOK KONUDA BAŞARISIZ OLDU”

Rusya’nın birçok alanda kayıplara uğradığını belirten Wallace, “Rusya bir nice konuda şimdiye kadar sıfır oldu ve Ukrayna’yı karışma etmeyi asla başaramayacaklar. İstilaları bocaladı ve sonsuz kendisine değiştirildi. Kestirmece 6 kamer içre büyük ve koca zayiat verdiler. Başkan Putin, bu beyin almaz saldırıyı yapmamaları konusunda uyarıldı fakat o bunu görmezden geldi. Zaman, 6 ay sonraları, ona ve tehdide karşı durmaya, Ukrayna’ya arkalama etmeye uluslararası tıpkısı ansambl namına bibi azimli olduğumuzu yorumlamak için buradayız” dedi.

YARISINDAN FAZLASI SİLAH ÜRETİMİ VE TEDARİKİNE HARCANACAK

Mağribî ülkeler aracılığıyla taahhüt edilen mali yardımın, yarısından elan fazlasının cebe tedariki ve zırh üretiminin desteklenmesi amacıyla harcanacağı et kafalı kalanının ise silah ve askeri teçhizatın yanı sıra askeri eğitime harcanacağı belirtildi. Ukrayna’ya ayrıca 80 kilometre menzile cemaat “büyük sayıda” kırılan güdümlü M31A1 füzesi bile bağışlanacağı aktarıldı.

Ukrayna hükümeti, Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı işgalinin gidişatını tebdil için detaylı menzilli topçu silahlar da karışma oluşmak üzere daha aşkın zırh göndermesi için Garplı ülkelerden talepte bulunmuştu. Moskof hükümeti ise, Garp’yı Ukrayna’ya henüz çok cebe vererek çatışmayı uzatmakla suçluyor.

Rusya’de vatandaşlar rekor düzeyde döviz aldı

 

Rusya: ABD’nin Ukrayna’ya desteği çatışmaları uzatıyor

 

Kremlin’den izah: Putin-Zelenskiy zirvesi olacak mı?

 

Share: