CHP İlçe Başkanından Çivril Belediyesi’ne tepki

CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Tutturgaç, festival alanına görüntü kurmak için Atatürk büstünün önüne siyah çarşaf çektiği sav edilen Çivril Belediyesi yetkililerine aksülamel gösterdi.

Çivril Belediyesi eliyle planlı curcuna için kent meydanına kurulan hayalet tartışmaları da yanında getirdi. Manzara inşa etmek için meydandaki Atatürk büstü önüne yağız bürgü çekildiğini kanıt eden CHP İlçe Başkanı Bedri Tutturgaç, Çivril Belediyesi yetkililerine aksülamel gösterdi.

Ortaya çıkan görüntülerin Çivril’e hiç yakışmadığını savunan Tutturgaç, “Çivril, zafere revan yolda kamet yazdı. Cabar Şehitliği ve site merkezinde kâin 5 milli savaş şehidimizin mezarları tarihî gerçeğin günümüz uzanan destanıdır. Fakat 30 Ağustos Galebe Bayramının 100. yılında maatteessüf Celil Önder Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk büstünün önüne, Çivril’de curcuna manzara düzenlemesi faktör gösterilerek siyah çarşaf çekilmiştir. Bayram kutlanırken kocaman Atatürk büstü kapatılıp, bir nebzecik bir Atatürk büstü getirilmiştir. Buna hastalık olanlar, Çivril’imizin ve Türk milletinin gönlünden, yüreğinden Atatürk sevgisini silemeyeceklerdir. Nazik zafer, Çivril Belediyesi’nin curcuna bahanesiyle 100. yıla yerinde tıpkısı ortamda kutlanmamıştır. Yaşananlara amil olanları Çivril affetmeyecektir” dedi. – DENİZLİ

Share: