Ön Paraşütü Yöre Acun Kupası XC Open yarışlarında müthiş mücadele devam ediyor

Çameli Huzur Paraşütü Civar Acun Kupası XC Open yarışlarında 71 sportmen kıyasıya mücadeleye devam ediyor. Yaylacık Dağı’nda 2 bin 150 metre yükseklikten atlayan sporculardan dereceye girenler ödüllendirilecek.

Çameli Belediyesi’nin ocak sahipliğinde gerçekleştirilen 8. Uluslararası Kültür, Turizm, Ekincilik ve Doğa Sporları Festivali çerçevesinde, Yaylacık Dağı’ndan 2 bin 150 metre yükseklikten Rahatlık Paraşütü Dolay Dünya Kupası XC Open yarışlarında 71 sporcu 4 haset geride bıraktı. Korkunç devam fail mücadelede sporcular ilk çevrim Burdur ili Gölhisar ilçesine, ikinci gün Tefenni ilçesi, üçüncü aktarılma Gölhisar, dördüncü devir Tefenni ilçesine iniş gerçekleştirildi. Paraşütçülerin rengarenk paraşütleri gökyüzünde görsel şölenler oluşturdu. Uçuş rotası amacıyla Yaylacık Dağı’ndan atlayan sporcular, Denizli semalarında uçtukları rotalarını arz acul tamamlayanlar 3 Eylül Cumartesi haset ödüllendirilecek.

Artun Sancak: “Yabancılarla alay malay yarışmak birlik bir ihtisas”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde diri eski milli sporcu Artun Bayrak, “Çameli çokça mail olduğu amacıyla sonsuz buraya gelip uçuyoruz. Alelumum dünyada çokça hakeza yerde uçtum. Ama Çameli faziletkâr benzeri potansiyele sahiptir. Öğrenciler için az buçuk henüz pres kalkış alanıdır. Ama genel adına eğin kırat pilotlar için tam bir yerdir. Domuzuna bir aktiflik, ağyar geldikçe biz daha bilgelik paylaşarak, elan gani kendimizi ilerletebiliyoruz. Daim birbirimizle uçtuğumuz halde çok aşkın performansımızı yükseltemiyoruz ya üstelik eksikliklerimizi göremiyoruz. Amma tabiatıyla ki yabancılarla gelişigüzel rekabet etmek birlik aynı duygu” diye konuştu.

Ömer İlman: “Bu güzelliğin önümüzdeki yıllarda bitmeme etmesini istiyoruz”

Denizli Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Bugün siftinlik çokça iyicene bir organizasyona Çameli namına karı sahipliği yapıyoruz. Dünyada rüzgar yönüyle bakıldığı devir sayılı pistlerden birisidir. Çokça pir yıpranmamış düzenlemeler dahi yapıldı. Çameli Şehremini Cengiz Arslan’a de çok teşekkür ediyoruz. Bu pistin yapımında, gelişmesinde iri emekleri var. Sporun gelişmesi yerine, Çameli ilçesinin gelişmesi için filhakika natür sporlarının birçok çeşitlerinin yapılabildiği düzlem var. Bu şampiyonanın önümüzdeki yıllarda yapılacak şampiyonalarda açar olacağını umut ediyoruz. Bu güzelliğin önümüzdeki yıllarda bitmeme etmesini istiyoruz. Sporun başarıya ulaşması ve centilmence mücadelenin sonunda kazasız belasız yarışmalarını kâm ediyorum” dedi.

Can Markka: “Değişik pilotlarla aşırılmak çokça iyice”

Amerika’dan yarışmaya katılan Can Markka, “İlk Çameli pervaz alanından uçuyorum. Haddinden Fazla sunturlu tıpkı uçuştu. Haddinden Fazla mutluyum burada olduğum üzere, değişik pilotlarla aşırılmak haddinden fazla güzel” şeklinde konuştu. – DENİZLİShare: