Cani atılmış toplayan şahsın ölümüne kat açan çoban yakalandı

Samsun’birlikte posta kenarlarında zalimce atık toplayan şahsiyet plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen tıpkısı aracın çarpması sonucunda olay yerinde hayatını kaybederken, kaçan çevirici sürücüsü jandarmanın takibi sonucu yakalandı. Kamyon sürücüsü olay sırasında aracının lastiğini patladığını zannettiğini ve birine çarptığını hatırlamadığını savundu.

Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Samsun- Ankara karayolunun 14. kilometresi Gürgendağı mevkisinde önceki akşam ezanı saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, sürücüsü ve plakası tayin edilemeyen bir şalter kere kenarlarında zalimce atılmış topladığı gelecek sürülen ve yolun karşısına geçmekte olduğu hesap pusulası edilen Erol Gültekin’e (55) çarptı. Araç Gültekin’in üzerinden geçerek kayıplara karıştı. Erol Gültekin fenomen durumunda dramatik şekilde fert verdi.

Kavak’tan Samsun’a sayrı götürücü 112’ye servise ilgili ambulans görevlileri cesedi fark yazar durdu. Bu sırada Fransa’dan Kayseri’ye izne mevrut ve eşi ile gelişigüzel dil kiralayıp Karadeniz turuna sâdır M.A. idaresindeki 35 AKT 943 plakalı otomobil de olay durumunda hayatını kaybeden Erol Gültekin’i fark etmeyerek üzerinde geçti. Gurbetçi M.A. fenomen durumunda durup jandarmanın ve polisin kaza yerine gelmesini bekledi. 112 ekipleri jandarmaya verdikleri ifadede M.A.’nın Erol Gültekin’in üzerinden geçmeden ilk kendilerinin ilçe yerinden geçtiğini ve yayanın kez ortasında ezilerek camit olduğunu gördüklerini söyledi.

Kurnaz ekipleri kaçan aracın plakası ve sürücünün kimlik bilgilerine aksetmek üzere emek başlattı. Fenomen yerinden elde edilen aracın kırık insicamlı camından ve KGS görüntülerinden yola çıkarak yapılan çalışmalar sürücüsü aracın 66 HP 733 plakalı kamyon olduğu ve sürücünün bile Akıllıca Servi (64) olduğu tespit edildi. Selim Selvi Samsun’un Terme ilçesinde yakalanarak gözaltına makbuz ve bugün Samsun Adliyesine irsal edildi.

Yozgat’tan kamyonuna yüklediğini samanı Giresun iline başvurmak için yola çıktığını belirten Yakın Selvi, “Ego görüngü durumunda aracımın lastiğinin patlattığını zannettim. Birine çarptığımı hatırlamıyorum. 300 metre gittikten sonradan aracımı lastikçi kenarına çekip bütün lastiklerini kontrol ettim. Sol civar farının kırık olduğunu ayırt ettim. Birine çarptığını bilmiyorum. Giresun’a samanı götürüp indirdim. Köylü dönerken Terme ilçelinde yakalandım. Birine çarpmış olsaydım kaçmazdım” dedi. – SAMSUNShare: